Starlink

SpaceX uvádza Starlink Premium: Nový internet ponúka rýchlosť až 500 Mb/s, no je aj výrazne drahší

Prvé objednávky by mali byť vybavené začiatkom druhého kvartálu, uvádza oficiálna stránka Starlink. Služba má byť zameraná predovšetkým na náročnejších zákazníkov vrátane spoločností.

SpaceX oficiálne sprístupňuje možnosť objednávky nového typu pripojenia k internetu Starlink – Starlink Premium. Tá na poskytnutie konektivity využíva satelity krúžiace okolo Zeme na nižšej orbite, vďaka čomu ponúkne nielen vyššie rýchlosti, ale aj širšiu dostupnosť. O téme informuje CNBC.

Starlink Premium sľubuje rýchlosť od 150 do 500 Mb/s pri odozve v rozmedzí od 20 do 40 ms. Pri aktuálnej verzii internetu je síce avizovaná miera odozvy nižšia, no rýchlosť je menej ako polovičná, konkrétne od 100 do 200 Mb/s.

S rastúcimi kapacitami však rastie aj cena. SpaceX si za Starlink Premium pýta vratný depozit vo výške 500 dolárov, ďalej 2 500 dolárov za nastavenie routeru a antény, a potom ešte 500 dolárov každý mesiac. Pre porovnanie, štandardná verzia internetu Starlink, ktorá debutovala na jeseň 2020, si v Európe pýta 499 eur za potrebný hardvér a následne 99 eur mesačne za prevádzku.

Zdroj: Starlink

Starlink Premium dokáže dosiahnuť vyššie rýchlosti vďaka väčšej anténe, ktorá má tvar štvorca. Prvé objednávky by mali byť vybavené začiatkom druhého kvartálu, uvádza oficiálna stránka Starlink. Služba má byť zameraná predovšetkým na náročnejších zákazníkov vrátane spoločností.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!
Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať