starship

SpaceX má pre tento rok veľké plány! Chce do vesmíru vypustiť až 52 rakiet

V roku 2020 Elon Musk prehlásil, že v roku 2021 uskutoční 48 štartov, napokon ich však bolo len 31.

Pre SpaceX bude rok 2022 veľmi bohatým obdobím. Spoločnosť pod vedením Elona Muska plánuje v uvedenom časovom úseku vypustiť do vesmíru až 52 rakiet, píše server Business Insider s odvolaním na CNBC a The Verge.

52 štartov v prepočte vychádza na jeden štart každý týždeň. Ak sa spoločnosti podarí tento cieľ splniť, prekoná rekord z minulého roku, počas ktorého vykonala 31 štartov. “V priebehu roka má SpaceX ambiciózny manifest 52 štartov,” povedala Sandra Magnusová, astronautka a bývalá riaditeľka Amerického inštitútu letectva a astronautiky, počas zasadnutia NASA.

Je to neuveriteľné tempo,” doplnila. “NASA a SpaceX budú musieť byť počas roku 2022 ostražité, aby sa nestali obeťami svojho vlastného úspechu.” Budú taktiež musieť zabezpečiť, aby bola misiám NASA venovaná dostatočná pozornosť a priorita. Dôležité bude aj správne využívanie zdrojov, aby sa rýchle tempo štartov udržalo v bezpečnej hranici.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Insider už kontaktoval NASA a SpaceX o dodatočné podrobnosti, ako napríklad či plánované štarty zahŕňajú aj prototypy Starship. Odpovede sa zatiaľ nedočkal.

Plán je to skutočne pekný, no nie je nijak zaručené, že sa ho SpaceX skutočne podarí dosiahnuť. Napríklad v roku 2020 Elon Musk prehlásil, že v roku 2021 uskutoční 48 štartov, napokon ich však bolo len 31. No na druhú stranu, stále ide o rekord.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať