Samsung zlepšuje udržateľnosť, časti zariadení vyrobí zo starých rybárskych sietí

Vyradené rybárske siete sú nebezpečným odpadom ohrozujúcim život v oceánoch.

Spoločnosť Samsung o pár krátkych dní predstaví nové smartfóny Galaxy S22, ku ktorým možno prihodí i aktualizovaný rad vlajkových tabletov Galaxy Tab S8. Tieto a ďalšie zariadenia budú čiastočne vyrobené z nového, udržateľnejšieho materiálu.

Samsung na svojom americkom webe uvádza, že vyvinul nový materiál, v ktorom sa mu podarilo prepojiť udržateľnosť s inováciou. Zhotovil ho z vyradených rybárskych sietí. Prirodzene, ide o plast, ktorý bude zakomponovaný do rôznych zariadení produktovej línie Galaxy.

Firma chce takýmto spôsobom minimalizovať svoju environmentálnu stopu a zároveň v komunite spotrebiteľov podporovať udržateľný životný štýl. Samsung má v pláne postupne eliminovať jednorazové plasty. Nahradí ich ekologickými materiálmi, napríklad recyklovanými kompozitmi a papierom.

samsung
Foto: Samsung

V kontexte plastov plávajúcich v oceánoch môžu prísť niekomu na um jednorazové nákupné tašky alebo dobre známe PET fľaše. Veľkou hrozbou pre životné prostredie sú však rybárske siete. Každoročne sa z prevádzky vyradí až 640 000 ton takýchto sietí, vyčíslil Samsung.

TIP REDAKCIE
TOP 10: Orange zverejnil rebríček najpredávanejších smartfónov s OS Android

Staré rybárske siete pritom môžu v oceánoch zotrvať stáročia. Zamotávajú sa do nich živočíchy, poškodzujú koralové útesy a neraz končia v potravinovom reťazci a vodných zdrojoch.

Samsung neuvádza, koľko starých rybárskych sietí dokáže premeniť na znovu použiteľný materiál. Akákoľvek redukcia nebezpečného odpadu je však vítaná. V každom prípade by sme sa mali viac podrobností dozvedieť počas prezentácie Galaxy Unpacked, ktorá odštartuje 9. februára o 16. hodine nášho času

Samsung už v roku 2019 oznámil, že znižuje svoj vplyv na životné prostredie. V balení smartfónov začala používať udržateľnejšie materiály. V roku 2020 zaviedol nové ekologické balenia aj pre svoje lifestylové inteligentné televízory, práčky a ďalšie spotrebiče.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať