POCO M4 Pro

Obľúbená séria sa opäť rozrástla: Všestranný POCO X4 Pro 5G a cenovo dostupný M4 Pro debutujú na MWC 2022

Novinky POCO M4 Pro a POCO X4 Pro 5G budú dostupné aj u slovenských predajcov.

Spoločnosť POCO, obľúbená technologická značka medzi mladými ľuďmi na svete, oznamuje celosvetové uvedenie telefónov POCO X4 Pro 5G a POCO M4 Pro počas veľtrhu MWC 2022 v Barcelone, najvplyvnejšej výstavy mobilného priemyslu na svete.

POCO X4 Pro 5G je najnovší smartfón tejto značky, ktorý v sebe skrýva zážitok na úrovni vlajkovej lode, ale za cenu dostupnú aj pre mladých technologických nadšencov hľadajúcich zariadenie, ktoré zvládne náročné každodenné používanie. Vďaka špičkovým funkciám ako je 120 Hz AMOLED displej, 108 Mpx fotoaparát, procesor Snapdragon® 695 5G a 67 W turbonabíjanie, poskytuje POCO X4 Pro 5G všestranný špičkový výkon na každodenné používanie, hranie hier aj začínajúce profesionálne fotografovanie.

POCO X4 Pro 5G

Pre tých, ktorí hľadajú dokonalý zážitok zo zábavy na cestách prichádza POCO M4 Pro, ktorý obsahuje 90 Hz AMOLED displej v kombinácii s duálnymi reproduktormi, 64 Mpx hlavným fotoaparátom, poháňaný vysoko výkonným procesorom MediaTek Helio G96 a samozrejme 33W Pro rýchlym nabíjaním.

„Toto uvedenie na trh je pre našu značku kľúčovým míľnikom. V spoločnosti POCO sa snažíme prekonať očakávania zákazníkov a stále sa posúvať, aby sme im poskytli tie najlepšie zážitky za dostupnú cenu,“ povedal Kevin Qiu, šéf spoločnosti POCO Global. „So zariadením POCO X4 Pro 5G sme definitívne stanovili štandard v tomto segmente a vďaka týmto významným funkciám na úrovni vlajkových lodí sme používateľský zážitok skutočne posunuli na vyššiu úroveň. Pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú vynikajúci a zábavný zážitok za bezkonkurenčnú cenu, je POCO M4 Pro vysoko konkurencieschopnou voľbou.“

POCO X4 Pro 5G: Používateľský zážitok na úrovni vlajkovej lode

Veľká 6,67″ AMOLED obrazovka DotDisplay smartfónu POCO X4 Pro 5G nielenže upúta pozornosť, ale pracuje aj so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, vďaka čomu môže ponúknuť plynulý a pohlcujúci vizuálny zážitok. Je to po prvýkrát, čo spoločnosť POCO využíva technológiu AMOLED pre rad X.

Každá zobrazená farba je vďaka širokému farebnému gamutu DCI-P3 živá a presná. AMOLED displej s rozlíšením 2400 x 1080 bodov (FHD+) dokáže automaticky prispôsobiť svoj jas tak, aby zodpovedal okoliu. Okrem toho, s certifikátom SGS Eye Care je obrazovka POCO X4 Pro 5G jemnejšia pre oči používateľov počas dlhých herných chvíľ.

POCO X4 Pro 5G
POCO X4 Pro 5G

POCO X4 Pro 5G má výkonný 108 Mpx snímač primárneho fotoaparátu. Jeho rozmery sú až 1/1,52″, čo z neho robí jeden zo snímačov s najväčšou veľkosťou, ktorý je v zariadení POCO použitý po prvýkrát. V spojení s technológiou spájania pixelov 9 v 1 snímač zachytáva viac svetla pre lepšiu čistotu a vyťaží z každého záberu maximum.

Zariadenie sprevádza aj 8 Mpx ultraširokouhlý objektív a 2 Mpx mikrokamera na zadnej strane. O selfie zábery sa zas postará 16 Mpx snímač. Či už ste na love za najlepšími zábermi počas pobytu na vrchole zasnežených hôr, v centre mesta alebo máte náladu na spontánne selfie, POCO X4 Pro 5G zachytí každú scénu presne a jasne. Je vybavený celým radom funkcií, ako je napríklad možnosť panoramatickej selfie, ktorá zabezpečí, že všetci zostanú v zábere bez ohľadu na to, akú veľkú skupinu ľudí sníma. Ponúka tiež spomalené zábery, duálne video, časozberné video, supermakro, filmové filtre a kaleidoskop, ktoré vdýchnu život každému záberu.

POCO X4 Pro 5G
POCO X4 Pro 5G

Pod kapotou sa nachádza procesor Snapdragon® 695 5G postavený na 6 nm výrobnej technológii, ktorý prináša rýchlosť a efektivitu na úrovni vlajkových lodí. Okrem 8 GB pamäte RAM ponúka POCO X4 Pro 5G ďalšie 3 GB transformované z 256 GB pamäte ROM vďaka technológii dynamického rozšírenia pamäte RAM. Stáva sa tak ideálnym zariadením na hranie mobilných hier bez oneskorenia a poskytuje plynulý používateľský zážitok.

Vďaka obrovskej batérii s kapacitou 5 000 mAh môžu používatelia celý deň a noc scrollovať, surfovať a hrať hry. Batéria tiež zvládne viac ako 15 hodín prehrávania videa, 25 hodín čítania a 191 hodín prehrávania hudby. Keď zariadeniu konečne dôjde šťava, používatelia sa môžu okamžite vrátiť do akcie. Vďaka 67W turbonabíjaniu sa dokáže POCO X4 Pro 5G nabiť na 70 % len za 22 minút a na plnú kapacitu len za 41 minút.

Smartfón podporuje aj úplne novú nadstavbu MIUI 13 s novými funkciami a vylepšeniami výkonu na optimalizáciu používateľského zážitku.

TIP REDAKCIE
Ruský Yandex má problém: Fíni jeho datacentrum odstrihli od elektriny!

POCO M4 Pro: Dokonalý používateľský zážitok za priateľskú cenu

POCO M4 Pro je zariadenie pre zábavu, ktoré v sebe spája bezkonkurenčný pomer ceny, kvality a výkonu. Jeho 6,43-palcová obrazovka využíva po prvýkrát v akejkoľvek sérii POCO M displej AMOLED DotDisplay. Má obnovovaciu frekvenciu 90 Hz a vzorkovaciu frekvenciu dotyku 180 Hz, čo ponúka vysokú citlivosť každej interakcie so zariadením.

Displej dokáže automaticky prispôsobiť svoj jas podľa okolia pre neprerušovanú zábavu a je certifikovaný spoločnosťou SGS pre „Eye Care Display“ aj „Seamless Display“ pre dlhodobé sledovanie. Režim čítania 3.0 umožňuje používateľom prepnúť na teplejšiu teplotu farieb, aby sa znížilo namáhanie očí, najmä v noci.

POCO M4 Pro
POCO M4 Pro

To všetko prebieha v rozlíšení 2400 x 1800 (FHD+), čo znamená, že používatelia si môžu vychutnať plynulé používanie od sledovania najnovších vlogov až po nekonečné scrollovanie na sociálnych sieťach, pričom si môžu vychutnať ostrý, živý a farebný vizuálny zážitok.

Hlavný fotoaparát s vysokým rozlíšením 64 Mpx robí ostré, jasné a detailné fotografie a je prvým fotoaparátom svojho druhu, ktorý debutuje v rade M. Trojitú zostavu dopĺňa 8 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát na zachytenie väčších momentov vďaka širšiemu, 118° uhlu záberu. Trojicu uzatvára 2 Mpx makroobjektív, ktorý sa dokáže priblížiť a zachytiť veľkolepé zábery mikrosveta, ktorý máme málokedy možnosť vidieť v detailoch.

Fotoaparát POCO M4 Pro je vybavený aj funkciami, ktoré používateľom umožňujú zachytiť každý okamih svojho dňa v živých detailoch vrátane spomaleného videa, časozberného videa a nočného režimu. Samozrejme, ak sú selfie dôležitým prvkom pre ich sociálne siete, 16 Mpx sa pre túto úlohu hodí dokonale.

POCO M4 Pro
POCO M4 Pro

POCO M4 Pro má hmotnosť len 179,5 g a hrúbku 8,09 mm, čo z neho robí doteraz najľahší smartfón POCO. Ľahšie telo však neznamená obetovanie všestrannosti. Naopak, je vybavený gigantickou batériou s kapacitou 5 000 mAh, ktorá vydrží viac ako dva dni. Okrem toho sa vďaka 33W rýchlemu nabíjaniu POCO M4 Pro naplno nabije len za hodinu.

Pod kapotou POCO M4 Pro nájdete výkonný čipset MediaTek Helio G96, ktorý si poradí so všetkým, čo od neho používateľ môže vyžadovať. Osemjadrový procesor s frekvenciou 2,05 GHz a grafický procesor ARM Mali-G57 MC2 poskytujú smartfónu POCO M4 Pro všetok potrebný výkon, aby používateľom poskytol dokonalý zážitok zo zábavy. Okrem toho pre fungovanie pri maximálnom výkone slúži technológia LiquidCool 1.0 Plus navrhnutá tak, aby udržiavala miernu teplotu bez ohľadu na to, ako dlho a ako často sa POCO M4 Pro používa.

POCO M4 Pro
POCO M4 Pro

Ak by vám 8 GB pamäte RAM nestačilo, technológia Dynamic RAM Expansion umožňuje preniesť ďalšie 3 GB z 256 GB pamäte ROM. Úložisko je možné rozšíriť až na 1 TB. POCO M4 Pro je tiež vybavený dvoma reproduktormi pre pohlcujúci zvukový zážitok, lineárnym motorom v osi Z pre citlivú haptickú spätnú väzbu a úplne novým rozhraním MIUI 13 pre stabilný používateľský zážitok.

Spoločnosť POCO, verná svojej povesti všestranného centra zábavy, pridáva na zoznam funkcií pre najnovšie zariadenia ešte jednu službu. Platená služba YouTube Premium bude v telefónoch POCO X4 Pro 5G aj POCO M4 Pro predinštalovaná. Zákazníci si môžu službu YouTube Premium užívať až dva mesiace zadarmo.

Novinky od POCO: Ceny a dostupnosť

POCO X4 Pro 5G sa bude dodávať v troch farbách: Laser Black, Laser Blue a POCO Yellow. K dispozícii bude aj v dvoch variantoch: 6 GB + 128 GB a 8 GB + 256 GB.

  • POCO X4 Pro 5G 6 GB + 128 GB sa bude dať zakúpiť prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi na Slovensku od apríla 2022 od 319 EUR.
  • POCO X4 Pro 5G 8 GB + 256 GB potvrdzuje rovnakú dostupnosť za cenu 359 EUR.

POCO M4 Pro sa bude dodávať aj v troch farbách: Power Black, Cool Blue a POCO Yellow. K dispozícii bude aj v dvoch variantoch: 6 GB + 128 GB a 8 GB + 256 GB.

  • POCOM4 Pro  6 GB + 128 GB sa bude dať zakúpiť prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi na Slovensku od apríla 2022 od 239 EUR.
  • POCO M4 Pro  8 GB + 256 GB bude dostupný za cenu 279 EUR.
Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať