messenger

Dlhšie hlasovky či miznúce správy: Messenger prichádza s novinkami

Hlasové správy môžu mať až 30 minút.

Spoločnosť Meta (predtým Facebook) opäť vylepšuje svoju kľúčovú komunikačnú aplikáciu Messenger. Naposledy pridala do režimu tajnej (šifrovanej) konverzácie nové funkcie ako nálepky, GIF-ká alebo reakcie. Teraz prišli na pretras hlasové správy, režim miznúcich správ a platby.

Messenger je univerzálnou komunikačnou aplikáciou. Zhltne text, fotky, videá aj hlasové a video hovory v reálnom čase. Nemenej obľúbené sú tiež vopred nahrané hlasové správy.

Ich maximálnu dĺžku však vývojári limitovali, odosielateľ musel povedať všetko, čo chcel, do jednej minúty. Ak to nestihol, nahral jednoducho ďalšiu správu. To už po novom nebude nutné. Ako informuje spoločnosť vo svojom blogu, limit hlasových správ v aplikácii Messenger zdvihla na rozhodne priateľskejších 30 minút.

To by malo stačiť aj tým najzhovorčivejším jedincom. Nový prvok ovládania pre nahrávanie dlhých hlasových správ umožňuje nahrávku pozastaviť, vďaka čomu si ju môže človek pred odoslaním vypočuť. Ak bude chcieť niečo dodať, v nahrávaní môže pokračovať.

Po celý čas záznamu tak nie je potrebné držať prst na ikone mikrofónu, ako tomu je pri štandardných hlasovkách do 1 minúty.

messenger
Zdroj: Meta

Novinkou číslo dva je režim miznúcich správ. Ten už dostupný bol, teraz sa však dá aktivovať priamo v čete, respektíve v okne konverzácie. Stačí potiahnuť prstom po obrazovke smerom hore a režim miznúcich správ sa po pár sekundách aktivuje. Rovnakým spôsobom sa aj vypína.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede

Čo je dôležité, akýkoľvek obsah odoslaný a prijatý v tomto režime sa automaticky vymaže po opustení konverzácie. Poruke je aj nastavenie, ktoré spôsobí, že sa správy vymažú hneď, ako si ich príjemca zobrazí.

Pozor, v tomto režime aplikácia odosiela upozornenia na snímky obrazovky. Tvorbu snímok síce neblokuje, no ak si druhá strana takúto snímku spraví, účastník o tom bude vedieť.

messenger
Zdroj: Meta

Inovácie sa dočkala aj platobná služba Facebook Pay, ktorá je súčasťou aplikácie Messenger od roku 2019. Po novom dovoľuje rozdeliť účet za tovar či službu medzi viacerých účastníkov.

Takýmto spôsobom si môže skupina ľudí rozrátať náklady na spoločnú večeru, darček pre kolegu a podobne. Táto novinka nie je pre nás zásadná, určená je iba pre spotrebiteľov na americkom trhu.

Ak žiadnu z uvedených funkcií vo svojej aplikácii nevidíte, skontrolujte si v obchode Google Play alebo Apple App Store aktualizáciu aplikácie Messenger.