Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie

Aj naďalej však dominuje Windows 10, ktorého podiel činil 81,74 %.

Steam na mesačnej báze zverejňuje výsledky prieskumu, ktorého cieľom je zistiť, aký hardvér a softvér hráči používajú. Zisťuje napríklad, či v danom mesiaci viac dominovali procesory o Intelu alebo AMD, no taktiež aj zastúpenie operačných systémov. Ako vyzerala situácia v poslednom mesiaci minulého roku?

Výsledky prieskumu služby z decembra 2021 ukazujú, že popularita Windows 11 v prostredí hráčskej komunity rastie. Nový operačný systém mal na platforme konečne prekročiť podiel 10 %. Aj naďalej dominuje Windows 10, ktorého podiel činil 81,74 %. Čo sa týka staršieho Windows 7, ten si na rozdiel od Windows 11 pohoršil, aktuálne si pripisuje podiel 3,24 %. Celkovo operačné systémy spoločnosti Microsoft zabrali až 96,19 % z celkového množstva.

V rámci procesorov sa najväčšej popularite tešili čipy od spoločnosti Intel. Aktuálne sa má zasluhovať o podiel 69,72 %, čo je o 0,82 % viac ako v novembri. Naopak, procesory od AMD klesli na 30,71 %. Čo sa týka grafiky, nadpolovičnú väčšinu, konkrétne 76,83 %, si pripisujú grafické karty od NVIDIA.

Zdroj: Steam

TIP REDAKCIE
Facebook sľubuje Hegerovi: Slovensku pomôžeme s hoaxami, situácia je naozaj zlá