Facebook rázne zakročil: Poslancovi Blahovi zablokovali účet, varovania sa mu kopia

Ľuboš Blaha vážnym spôsobom ohrozil bezpečie poslancov hlasujúcich za schválenie dohody s Američanmi.

Poslanec Ľuboš Blaha je známy svojimi facebookovými statusmi, ktoré majú na „slovenskom“ Facebooku obrovský dosah. Často však prezentuje svoje kontroverzné názory, ktoré neraz hraničili s tým, čo je na sociálnej sieti alebo celkovo zákonné pridávať. Inak tomu nebolo ani teraz, keď sa Facebook nakoniec rozhodol poslanca zablokovať.

Jeho najnovšie extempóre sa sústredilo okolo nedávno schválenej dohode s Američanmi. Poslanec Blaha na svojom profile nazval poslancov, ktorí dohodu schválili vlastizradcami a aby toho nebolo málo, zverejnil aj ich adresy. Na to pochopiteľne zareagovala jeho skupina prívržencov.

Nad výjavmi poslanca krúti hlavou nejeden politológ a najnovšie už aj sociálna sieť Facebook, ktorá sa rozhodla konať. Blaha si tak od Facebooku vyslúžil 24-hodinový zákaz prispievania či vysielania. Sociálna sieť tresty za porušenie pravidiel stupňuje, čo znamená, že po prvom prehrešku môže dotknutá osoba alebo profil dostať len upozornenie, následne príde zákaz pridávania príspevkov na 24 hodín. Opakované porušovanie pravidiel znamená len jedno, dlhší zákaz pridávania až po úplné zablokovanie účtu.

TIP REDAKCIE
Bill Gates má COVID-19, zatiaľ vníma len mierne symptómy

Cíti sa ublížený

Pochopiteľne, spôsobov ako sa prihovoriť s svojim sledovateľom je na internete mnoho. Poslanec Blaha si zvolil spôsob prispievať na facebookovú stránku strany SMER – SD, na ktorej sa označil ako „Cenzurovaný“.

Problémové pritom nemusia byť názory pána Blahu, ako skôr reakcia ľudí, ktorú nimi vyvoláva. Poslanci sa stretli s vyhrážkami obesením a podobnými násilnými odkazmi. Vyhrážkami sa už zaoberá nielen polícia, ale aj koaličné strany. Strana Sloboda a solidarita dokonca podáva trestné oznámenie.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať