Číňania zúria: Miestne platformy vystrihli zo seriálu Priatelia scény odkazujúce na LGBT komunitu

Organizujú sa prostesty, pričom na sociálnej sieti Weibo sa na znak nesúhlasu vo veľkom začal používať hashtag #FriendsCensored.

Priateľov pozná asi každý z nás, bez ohľadu na vekovú kategóriu. Legendárny seriál, ktorý sa natáčal medzi rokmi 1994 a 2004, si získal srdcia miliónov divákov po celom svete a taktiež aj mnohé ocenenia. Poslednú epizódu sledovalo až 51,1 milióna ľudí. Nie všade na svete si však mohli seriál vychutnať so všetkým, čo k nemu patrí.

Viacero čínskych streamovacích platforiem sa rozhodolo poniektoré zábery zo seriálu vystrihnúť, za čo teraz čelia pomerne vážnym obvineniam, píše BBC. Chýbajúci obsah totiž zobrazoval scény s homosexuálne orientovanou postavou či bozk medzi rovnakým pohlavím, čo naznačuje prítomnosť priamo cielenej cenzury.

Nie je jasné, prečo sa čínske platformy rozhodli pre takýto krok, pričom ani jedna z nich sa k situácii doposiaľ nevyjadrila.

Jednou z predmetných platforiem je napríklad aj Sohu. Prekvapujúcim faktom je, že táto platforma medzi rokmi 2012 a 2018 vysielala celé, necenzurované epizódy.

TIP REDAKCIE
MMR: Slováci vyvinuli monitorovací systém, ktorý dokáže asistovať ozbrojeným aj záchranným zložkám!

Medzi vystrihnutým obsahom možno nájsť aj scénu, v ktorej diváci zisťujú, že Rossa opustila jeho ex-manželka po tom, ako si uvedomila, že je lesbička. A to nie je všetko. Zábery so sexuálnym podtónom boli podložené nesprávnymi titulkami, informuje South China Morning Post. V jednej scéne bola fráza “mnohonásobný orgazmus” preložená ako “ženy majú nekonečné klebety”.

To, že čínski diváci bojkotujú novú edíciu svojho obľúbeného seriálu, zrejme nikoho neprekvapuje. Organizujú sa prostesty, pričom na sociálnej sieti Weibo sa na znak nesúhlasu vo veľkom začal používať hashtag #FriendsCensored.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať