Apple má prejsť na nový výrobný proces pre svoje čipy, iPhone 14 môže ponúknuť ešte dlhšiu výdrž batérie

Existuje ešte jedna alternatíva, a to tá, že výdrž ostane rovnaká, no s tým rozdielom, že užívateľ bude môcť mať neustále aktivované 5G pripojenie.

Posledná edícia vlajkových lodí Apple sa dočkala jedného zásadného vylepšenia, konkrétne v oblasti výdrže batérie. Americký výrobca však údajne plánuje posunúť latku ešte vyššie, a to formou presedlania na pokročilejší výrobný proces pre svoje čipy, píše 9to5Mac.

Podľa taiwanského denníka Economic Daily News má Apple pri novej generácii čipov, ktoré uvidíme v iPhone 14, vymeniť výrobný proces Samsungu za technológiu od spoločnosti TSMC. Konkrétne má ísť o pokročilú 6 nm architektúru, ktorá bola predstavená minulý rok počas TSMC Technology Forum.

Pribudnúť môže aj Wi-Fi 6E

Pôvodne sa špekulovalo, že iPhone 13 bude disponovať podporou pre nový štandard Wi-Fi 6E. Očividne, nestalo sa tak. Zmeniť sa to však môže pri 5G čipoch pre smartfóny iPhone 14. Apple má totiž do centra pozornosti postaviť čipy RF vysielačov.

TIP REDAKCIE
Začal sa šíriť nový typ kliešťa: Jedno uhryznutie spôsobuje alergiu na mäso

Každý štvorcový milimeter plochy základnej dosky uberá priestor dostupný pre batériu, čo vedie k zníženiu kapacity a tým pádom aj výdrže. Ak sa však zníži veľkosť komponentov pre RF vysielače, priestor sa uvoľní, vďaka čomu môže výrobca použiť väčší článok.

Ak Apple skutočne zamení Samsung za TSMC, smartfóny iPhone 14 by mohli ponúknuť ešte dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Existuje však ešte jedna alternatíva, a to tá, že výdrž ostane rovnaká, no s tým rozdielom, že užívateľ bude môcť mať neustále aktivované 5G pripojenie.

Aktuálne Apple odporúča zákazníkom, aby s touto možnosťou nakladali opatrne, nakoľko 5G modemy si vyžadujú značné množstvo energie.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať