Galaxy S22 nemajú slot pre microSD kartu, úložisko si však budete môcť rozšíriť aj tak

Disky sú napriek svojej kapacite veľmi kompaktné. Vážia len 3,4 g a merajú 33,7 x 15,9 x 6,4 mm. Ich konštrukcia je taktiež odolná voči vode, nárazom, magnetom a dokáže vydržať rôzne teploty.

Najnovšie vlajkové lode spoločnosti Samsung, ktoré spadajú pod rad Galaxy S22, toho ponúkajú skutočne mnoho. V základnej výbave všetkých troch zariadení možno rátať s nádhernými displejmi, rýchlymi operačnými pamäťami a špičkovými procesormi. Poniektorých však mohla zaraziť absencia slotu pre microSD kartu, ktorá sa používa na rozšírenie úložného priestoru.

Zatiaľ čo Galaxy S22 a S22+ disponujú 128 alebo 256 GB úložiskom, Galaxy S22 Ultra v maximálnej konfigurácii ponúka 512 GB. To síce mnohým postačí, no nepochybne sa nájdu aj takí, ktorí majú trochu iný názor. No žiadny strach, Samsung má riešenie.

Juhokórejský výrobca totižto prichádza s novými flash diskami, ktoré je možné zapojiť do tabletov, notebookov, desktopov a dokonca aj smartfónov, píše SamMobile. Pripájajú sa cez konektor USB-C a plnia, respektíve budú plniť úlohu dodatočného úložiska. Jednoducho povedané, ide o akési modernizované USB disky.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím
Zdroj: Samsung

Tri veľkostné verzie a rýchlosť čítania až 400 MB/s

Samsung svoju novú pomôcku ponúkne v troch kapacitách, a to 64 GB, 128 GB a 256 GB. Všetky z nich používajú NAND čipy a technológiu USB 3.2 Gen 1, ktorá je spätne kompatibilná s USB 2.0. Rýchlosť čítania má dosahovať až 400 MB/s, čo je dosť aj na prenos väčších súborov, ako sú napríklad 4K či 8K videá.

Disky sú napriek svojej kapacite veľmi kompaktné. Vážia len 3,4 g a merajú 33,7 x 15,9 x 6,4 mm. Ich konštrukcia je taktiež odolná voči vode, nárazom, magnetom a dokáže vydržať rôzne teploty. Skvelou správou je aj sľubovaná 5-ročná záruka.

Ich ceny však výrobca zatiaľ nezverejnil, rovnako ani ich dátum vstupu do predaja.