POTVRDENÉ: Samsung vo februári spojí Galaxy Note a Galaxy S do jedného prémiového zariadenia!

“Počas Unpacked vo februári 2022 vám predstavíme najpozoruhodnejšie zariadenie radu S, aké sme kedy vytvorili. Je tu nová generácia Galaxy S, ktorá spája najlepšie zážitky našich Samsung Galaxy do jedného dokonáleho zariadenia.”

Samsung sa konečne vyjadril na adresu februárového Galaxy Unpacked, počas ktorého nám ukáže svoje najnovšie vlajkové smartfóny a tablety. Na YouTube zverejnil 15-sekundové video, v ktorom potvrdzuje jednu z mnohých obľúbených špekulácií. Na novinku upozornil server XDA-Developers.

Už dlhšie sa polemizuje o tom, že Samsung počas svojho nadchádzajúceho podujatia predstaví zariadenie, ktoré bude kombinovať dizajn radov Galaxy S a Galaxy Note. Konkrétne má ísť o model Galaxy S22 Ultra, ktorý sa bude vystatovať nielen prvotriednou výbavou, ale aj hranatým telom dosť veľkým na to, aby sa doň zmestilo aj pero S Pen. V úvode spomenuté video potvrdzuje práve túto teóriu.

“Toto je ďalšia evolúcia Galaxy,” píše TM Roh, šéf mobilnej divízie Samsungu, v príspevku na Samsung Newsroom. “Počas Unpacked vo februári 2022 vám predstavíme najpozoruhodnejšie zariadenie radu S, aké sme kedy vytvorili. Je tu nová generácia Galaxy S, ktorá spája najlepšie zážitky našich Samsung Galaxy do jedného dokonáleho zariadenia.”

Milovníci Galaxy Note si prídu na svoje

V preklade toto prehlásenie mierne stráca na význame. Roh totiž konkrétne napísal slovo “noteworthy”, čím nepriamo odkázal na kombináciu dvoch populárnych radov. “Vieme, že mnohí z vás boli prekvapení, keď spoločnosť Samsung minulý rok nevydala Galaxy Note. Milovali ste bezkonkurenčnú kreativitu a efektivitu radu Galaxy Note, ktorý vám umožnil v okamihu prejsť z hernej nirvány na vysokooktánovú produktivitu. Nadchýnali ste sa nad realistickým perom S Pen, ktoré podľa mnohých konkuruje atramentu na papieri. A na tieto zážitky, ktoré máte radi, sme nezabudli,” doplnil.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd

Zrejme je to teda oficiálne – počas februárového Galaxy Unpacked, ktoré sa má konať začiatkom februára, sa nám skutočne ukáže S22 Ultra s telom Galaxy Note. Podrobnejšie sme sa zariadeniu venovali v samostatnom článku.