Motorola G100

Motorola má tento rok predstaviť DELO s 200 Mpx fotoaparátom! Lákadiel však ponúkne oveľa viac

Vo vnútri zariadenia sa má činiť nová generácia čipsetu Snapdragon 8, konkrétne model SM8475. Ten by sa nám mal ukázať počas leta.

Motorola chce svojej konkurencii vytrieť zrak. Už počas tohto roka údajne môže predstaviť vlajkovú loď, ktorej výbava bude lahôdkou aj pre tých najnáročnejších zákazníkov. Predmetné zariadenie je zatiaľ známe ako Frontier alebo Frontier 22, píše PhoneArena.

Z prednej strany zariadenie zaujme veľkým 6,67-palcovým P-OLED displejom s rozlíšením FHD+, pomerom strán 20 : 9, plynulou obnovovacou frekvenciou 144 Hz a podporou pre technológiu HDR10+, ktorá zaručí tie najkvalitnejšie farby. Panel bude vynikajúci pre milovníkov gest, nakoľko má podľa renderov po stranách výrazne pretekať.

Snapdragon 8 Gen 1 (Plus)?

Vo vnútri zariadenia sa má činiť nová generácia čipsetu Snapdragon 8, konkrétne model SM8475. Ten by sa nám mal ukázať počas leta, no zatiaľ nie je isté, ako bude znieť jeho komerčný názov. Podľa niektorých môže debutovať ako Snapdragon 8 Gen 1 Plus. Dúfajme, že pri ňom Qualcomm odstráni všetky nedostatky aktuálnej generácie, hoci najväčšie starosti sa aktuálne spájajú s prehrievaním.

Čo ďalej? Procesor bude v interiéri koexistovať s 8 až 12 GB rýchlej operačnej pamäte a 128 až 256 GB bleskového úložiska typu UFS 3.1. Zabudnúť nemôžeme ani na 4 500 mAh akumulátor s podporou pre šialené 125 W drôtové nabíjanie. Pre odporcov kábla bude k dispozícii 50 W bezdrôtové nabíjanie.

Motorola Frontier 22
Zdroj: WinFuture

Gigantický objem pixelov

Hlavnými hviezdami večera však zrejme budú fotoaparáty, ktorých rozlíšenia dosahujú priam astronomických hodnôt, teda aspoň tých hlavných. Zadnej strane má dominovať gigantický snímač s rozlíšením 200 Mpx a podporou pre optickú stabilizáciu obrazu. Ďalej má zostava obsahovať 50 Mpx širokouhlý senzor a 12 Mpx teleobjektív s 2x optickým zoomom. Kvalitné selfies zaručí 60 Mpx predný objektív.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Súčasťou výbavy ďalej budú stereo reproduktory, slot pre dve SIM karty, USB-C port a taktiež DisplayPort 1.4, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC a GPS. Po softvérovej stránke má smartfón poháňať najnovšia generácia OS Android, čiže Android 12.

Zatiaľ však nie je 100 % isté, že zariadenie skutočne debutuje tento rok, presnejšie počas leta. Na potvrdenie týchto a vlastne všetkých uvedených informácií si ešte budeme musieť počkať.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať