HyperX má nový herný ovládač, rozumie si s Android smartfónmi aj PC

Podobá sa na ovládač z Xboxu.

Zábavný priemysel počas pandémie prekvitá, keďže ľudia tráva viac času doma a krátia si čas nielen filmami, ale aj hrami. Kto rád hrá hry na smartfónoch, no zároveň aj na počítačoch, možno sa mu bude páčiť nové príslušenstvo z dielne HyperX.

Značka HyperX vyrába myši, slúchadlá alebo klávesnice, ktoré sú určené pre hráčov hier. Na veľtrhu CES 2022 predstavila svoj vôbec prvý herný ovládač pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android. Nazýva sa HyperX Clutch.

hyperX
Foto: HyperX

Hoci je príslušenstvo primárne určené pre smartfóny, dá sa pripojiť aj k počítačom, na čo slúži USB kábel nachádzajúci sa priamo v balení, uvádza pocket-lint.com. HyperX Clutch ponúka podobné rozloženie tlačidiel ako ovládač pre Xbox.

Istejší pocit z uchopenia zabezpečia textúrované držadlá, do vrchnej spony sa dá vložiť smartfón s maximálnou šírkou 86 milimetrov. Spona je odnímateľná, pri hraní na počítači tak nebude hráčovi zbytočne zavadzať. Poslúžiť tiež môže ako samostatný stojan pre smartfón.

TIP REDAKCIE
Do smartfónov OnePlus 9 mieri veľká aktualizácia: Toto všetko prináša!
hyperx
Foto: HyperX

Zaujímavosťou je, že sa ovládač k smartfónom nemusí pripájať iba cez štandard Bluetooth 4.2. Dostupné je tiež spojenie prostredníctvom 2,4 GHz WiFi, čo pomôže znížiť odozvu najmä pri hraní cloudových mobilných hier cez služby ako Xbox Game Pass.

Foto: HyperX

HyperX Clutch obsahuje 600 mAh batériu. Podľa výrobcu bude na jedno nabitie fungovať až 19 hodín, čo by malo stačiť aj náruživejším hráčom. Novinka sa začne predávať v marci, a to najskôr na trhu v USA. Cena nie je vysoká, stanovená bola na 49,99 amerických dolárov.

Značka HyperX patrí do portfólia spoločnosti HP. Tá ju začiatkom tohto roka odkúpila od pôvodného vlastníka, firmy Kingston. Akvizícia ju vyšla na 425 miliónov dolárov. Zo strany HP išlo o ďalšiu snahu hlbšie preniknúť do atraktívneho herného biznisu, kde už dlhšie pôsobí so značkou Omen.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať