HP odkúpil hernú divíziu HyperX, akvizícia ho vyšla na takmer 350 miliónov eur

Ďalší pokus o preniknutie do hernej sféry.

Spoločnosť HP si pripisuje významnú akvizíciu. Oficiálne odkúpila hernú divíziu úspešnej firmy HyperX, a to za 425 miliónov dolárov, čo v prepočte vychádza na takmer 350 miliónov eur, informuje publikácia The Verge.

Herná značka už tak naďalej nebude spadať pod Kingston. HP však objasňuje, že ide čisto o akvizíciu hernej divízie, teda príslušenstvo, ako napríklad slúchadlá či klávesnice. Operačné pamäte či SSD disky stále ostávajú pod hlavičkou firmy Kingston.

HyperX
Zdroj: HyperX

HyperX ako vstupenka do hernej sféry?

HP sa do hernej sféry snaží prepracovať už pomerne dlho, a to prostredníctvom značky Omen. Tá sa však kvôli silnej konkurencii vo forme značiek ako Corsair, Logitech či Razer veľmi neuchytila. Možno práve produkty HyperX budú tým vytúženým úspešným prienikom.

HP pre The Verge taktiež prehlásil, že aplikácia Ngenuity, ktorú je možné používať pri niektorých produktoch od HyperX, sa nestane súčasťou aktuálne používaného softvéru Omen Control Center.

Spoločnosť touto akvizíciou učinila veľmi významný a veľký krok. Značka je dnes známa pre mnohé skvelé produkty, ktoré často používajú aj tí najprofesionálnejší hráči. Jej herné slúchadlá dnes dokonca patria medzi najpredávanejšie, a to už je čo povedať.

Ako už bolo spomenuté v úvode, kúpa hernej divízie HP vychádza na necelých 350 miliónov eur. Kľúčová transakcia by mala prebehnúť počas druhého kvartálu tohto roku.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať