Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy, objavili sa aj v susednom Česku

Oficiálna stránka ďalej prezrádza, že zariadenia prichádzajú s EMUI 12 na palube, čo značí absenciu operačného systému HarmonyOS.

“Nové” smartfóny od Huawei sa oficiálne dostávajú na európsky trh. Konkrétne je reč o modeloch P50 Pro a P50 Pocket, ktoré majú byť od zajtra dostupné k predobjednávke. Produkty sa objavili na stránkach Huawei v Chorvátsku, Taliansku a dokonca aj susednej Českej republike, píše GSMArena.

Smartfón Huawei P50 Pro v Bulharsku dokonca ponúkajú už aj miestni maloobchodníci a operátori. Cena za variant s 8 GB RAM a 256 GB pamäte mala byť nastavená na približne 1 125 €. Obdobie pre umiestnenie predobjednávky má trvať do 6. februára. Druhý model, P50 Pocket, sa tu v identickej konfigurácii ponúka za 1 435 €. Huawei dokonca pribaľuje aj malý darček v podobe slúchadiel FreeBuds 4 v hodnote 135 €.

Čo sa týka Talianska a Česka, tu majú predobjednávky začať od zajtra, čiže 26. januára. Ceny však v čase písania tohto článku nie sú zverejnené. Pravdepodobne sa objavia v deň spustenia možnosti predojednávky.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

Oficiálna stránka ďalej prezrádza, že zariadenia prichádzajú s EMUI 12 na palube, čo značí absenciu operačného systému HarmonyOS. Rovnako sa neráta ani so službami Google.