God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Počet hráčov v priebehu posledných dní kolísal, no dá sa povedať, že je skôr na vzostupe. 16. januára bol titul spustený na vyše 75 tisícoch počítačov.

God of War je aktuálne jedným z najčastejšie spomínaných herných titulov. Prečo? Pred pár dňami sa totiž konečne dopracoval na PC, pričom treba uznať, že jeho debut na tejto platforme bol veľmi úspešný.

Ako dôkaz môžu poslúžiť štatistiky služby Steam, kde si God of War možno zakúpiť. Len počas prvých 24 hodín hra zaznamenala viac ako 65 tisíc hráčov, čo je prinajmenšom úctyhodný výkon. Ako píše český server doupe.zive.cz, ide o nový rekord, ktorý si doposiaľ držal titul Horizon Zero Dawn s počtom hráčov dosahujúcich 56 tisíc.

V čase písania tohto článku má God of War zapnutých takmer 56 tisíc hráčov, čo je veľmi slušné. Vývojárov určite taktiež poteší počet pozitívnych hodnotení. Doposiaľ sa hra páčila približne 13 tisícom hráčov, pričom negatívne ju hodnotilo len 412 hráčov. Na základe týchto hodnôt možno prehlásiť, že God of War mal u komunity úspešnosť niečo vyše 94 %.

TIP REDAKCIE
Vývojári si trhajú vlasy: Huawei AppGallery umožňuje sťahovanie platených aplikácií úplne zadarmo (AKTUALIZOVANÉ)

Počet hráčov v priebehu posledných dní kolísal, no dá sa povedať, že je skôr na vzostupe. 16. januára bol titul spustený na vyše 75 tisícoch počítačov. Cez Twitch hru v jednom momente sledovalo najviac 111 592 ľudí, a to 14. januára, teda v deň vydania pre PC.

God of War testujeme už aj v našej redakcii, recenzia je aktuálne v procese prípravy.