iPhone 12 a iPhone 13 majú problém s Bluetooth pripojením v aute. Na vine sa zdá byť iOS 15

Užívatelia prichádzajú o možnosť využívať širokú škálu užitočných hands-free funkcií, ako je napríklad telefonovanie.

Čím ďalej viac a viac užívateľov iPhone 12 a iPhone 13 sa sťažuje na problémy s Bluetooth pripojením v aute. Na stránke podpory sa síce okrem hlásení chyby kopia aj jej možné riešenia, no žiadne sa nezdá byť efektívne nastálo, píše 9to5Mac.

Na základe sťažností to vyzerá, že sa s problémom potýkajú predovšetkým vodiči automobilov spoločnosti Toyota, pričom objaviť sa mal s príchodom iOS 15. Prítomný je tak aj v novších verziách, ako sú iOS 15.1 či iOS 15.1.1. Niekoľko hlásení prišlo aj od majiteľov vozidiel značiek Audi a Volvo.

Chyba sa prejavuje viacerými spôsobmi. Zariadenie sa má od vozidiel samovoľne odpájať, pričom v niektorých prípadoch sa nie je schopné pripojiť vôbec. Užívatelia tak prichádzajú o možnosť využívať širokú škálu užitočných hands-free funkcií, ako je napríklad telefonovanie.

Zatiaľ nie je isté, čo presne je príčinou chyby, no zdá sa, že vinníkom je nová generácia operačného systému iOS. Apple sa k záležitosti zatiaľ nevyjadril, a teda nie je isté, či už pracuje na opravnej aktualizácii alebo inom možnom riešení.

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov

Aktuálna cena modelu Apple iPhone 13 (256 GB)

Total
69
Zdieľaní
Total
69
Zdieľať