AKTUÁLNE: SWAN Mobile sa spája so sesterskou firmou. 4ka môže začať predávať TV aj pevný internet!

Transakciu musí schváliť Protimonopolný úrad SR.

Telekomunikačný operátor SWAN mení vlastnícku štruktúru. Slovenský private equity fond Sandberg Capital sa dohodol so spoločnosťou DanubiaTel na odpredaji svojho 50-percentného podielu v ich spoločnom podniku.

Podiel vo SWAN-e preberá jeho sesterská spoločnosť SWAN Mobile, člen skupiny DanubiaTel. Tá prevádzkuje aj mobilného operátora 4ka. Správcovská spoločnosť Sandberg Capital sa rozhodola pre exit po štyroch rokoch, informuje firma v tlačovej správe.

Najväčší alternatívny telekomunikačný operátor

Spojením operátorov SWAN a Benestra vznikol v roku 2017 najväčší alternatívny telekomunikačný operátor, ktorý bol vlastnený výhradne slovenským kapitálom.

Po fúzii podnik nadviazal na silné stránky jednotlivých firiem s cieľom získať ešte silnejšie postavenie na trhu. Dnes je operátor SWAN druhý najväčší poskytovateľ fixných telekomunikačných služieb v biznis sektore a jeho obrat dosahuje takmer 100 miliónov eur. 

swan
Ilustr. obr. swan.sk

Zmena vlastníckej štruktúry SWANu a jeho následné zlúčenie so SWAN Mobile predstavuje pre všetky zúčastnené strany veľký míľnik.

V prípade Sandberg Capital ide vôbec o prvý exit z firmy v portfóliu fondu, v prípade spoločnosti DanubiaTel predstavuje zlúčenie operátorov najväčšiu udalosť na telekomunikačnom trhu za posledné roky, ktorá povedie k ďalšej konsolidácii odvetvia, o ktorú sa akcionári spoločností snažia už niekoľko rokov.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Fixné aj mobilné služby na jednej faktúre

„Plánované zlúčenie spoločností SWAN a SWAN Mobile do jedného subjektu je naplánované na prelome rokov 2021 a 2022. Ide o prirodzený krok smerujúci aj k snahe poskytnúť zákazníkom konvergentné produkty, teda fixné aj mobilné služby od jedného dodávateľa a na jednej faktúre,“ hovorí predseda predstavenstva oboch spoločností Juraj Ondriš.

Financujúcim partnerom tejto unikátnej transakcie je konzorcium bánk na čele s Tatra bankou, ktorá je spolu s Komerční bankou, pobočkou zahraničnej banky, so Slovenskou sporiteľnou a s Československou obchodnou bankou aranžérom syndikovaného úveru v celkovej výške 177 mil. eur.     

 „Po náročnom procese uzatvárania tejto transakcie pokračujeme ďalej v diskusii o novom brande či organizačnej štruktúre. Výhodou budúcej fúzie je, že obe spoločnosti majú historicky identického majoritného akcionára a už dnes majú niektorých spoločných manažérov, tímy i zdieľané predajné miesta,“ dodáva generálny riaditeľ SWANu Roman Vavrík. 

Spoločnosti sa dohodli, že hodnotu transakcie, ktorá podlieha schváleniu Protimonopolným úradom SR, nebudú zverejňovať. 

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať