huawei p50 pocket

Sklápacie véčko od Huawei sa blíži, dizajn potvrdzujú marketingové fotky

Huawei P50 Pocket to zahrá na prémiovú triedu.

Čínsky výrobca Huawei by mal ešte v tomto roku stihnúť predstaviť svoj ďalší skladací smartfón. Tentokrát pôjde o takzvané véčko, teda zariadenie v štýle Galaxy Z Flip 3 alebo Motorola Razr 5G.

Novinka od Huawei bola predbežne označovaná ako Mate V. Veci sa ale medzičasom zmenili. Po novom smartfón nesie pomenovanie Huawei P50 Pocket. Výrobca tak do názvu premietol jednu z kľúčových vlastností, ktorá vyplýva zo skladateľnej konštrukcie.

P50 Pocket bude v zloženom stave veľmi kompaktným zariadením, ktoré sa zmestí do každého vrecka. Zadnú stranu s prémiovou textúrou ozdobia dva veľké kruhy. V jednom bude sídliť zostava fotoaparátov, v tom druhom menší informačný displej.

huawei p50 pocket
Foto: Harper’s Bazaar/SeekDevice

Špecifikácia smartfónu zatiaľ zostáva zahalená tajomstvom. Teoreticky by sme mohli pod kapotou nájsť Snapdragon 888 bez 5G modemu, ako aj operačný systém Harmony OS 2.0. Prirodzene, bez aplikácií a Google služieb na palube.

TIP REDAKCIE
Za plynulosť sa platí: Apple 120 Hz displeje neosadí do základných iPhonov ani budúci rok

Už teraz sa ale môžeme pokochať tým, ako Huawei P50 Pocket vyzerá. Na verejnosť prenikli propagačné fotografie, ktoré naznačujú, že sa výrobca posnaží svoju novinku prezentovať ako luxusný a štýlový doplnok.

huawei p50 pocket
Foto: Harper’s Bazaar/SeekDevice

Ako uvádza seekdevice.com, snímky na čínskej sociálnej sieti Weibo zverejnil svetoznámy módny magazín Harper’s Bazaar, k spolupráci bola oslovená čínska herečka a speváčka Guan Xiaotongová.

Predstavenie smartfónu Huawei P50 Pocket prebehne s najväčšou pravdepodobnosťou 23. decembra. Informácie o maloobchodnej cene a dostupnosti na jednotlivých trhoch sa dozvieme neskôr.

Len včera predstavil svoj prvý skladací smartfón čínsky konkurent Oppo. Model Find N je zhotovený po vzore smartfónu Galaxy Z Fold 3 od Samsungu. Na rozdiel od neho je však menší a lacnejší. Jeho predaj štartuje v Číne 23. decembra, teda v rovnaký deň avizovanej premiéry skladacej novinky od Huawei.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať