Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Žuvačka obsahuje kópie enzýmu ACE2, ktorý sa nachádza aj na povrchoch buniek. Práve ten je pre COVID-19 vstupenkou do nášho tela.

COVID-19 je tu s nami oveľa dlhšie, než by sme si asi všetci priali. Boj proti zákernému vírusu trvá už takmer celé dva roky, pričom ešte stále v pravidelných intervaloch čelíme stále masívnejším vlnám. Vedci sa rôznymi spôsobmi pokúšajú dostať šťastie na svoju stranu, no nie vždy je to také jednoduché.

Hlavným prostriedkom na boj proti koronavírusu sú vakcíny, no tie sa zo strany verejnosti nestretli so zrovna otvorenou náručou. Mnohí spochybňovali (a stále spochybňujú) priebeh vývinu či samotnú účinnosť očkovacej látky. Len na Slovensku je nezaočkovaných až 52,3 % osôb, pričom 4,9 % zo skupiny zaočkovaných podstúpilo zatiaľ len prvú dávku. Druhú dávku absolvovalo 37 % osôb a zvyšných 5,8 % si už prešlo aj treťou dávkou. Z celosvetového hľadiska je plne zaočkovaných len 43 % ľudí.

Aj tieto percentá sú dôvodom, prečo odborníci musia hľadať alternatívne možnosti, ako bojovať s koronavírusom, respektíve minimalizovať jeho šírenie. Napríklad spoločnosť Pfizer, ktorá stojí za vakcínou Comirnaty, nedávno prišla s experimentálnym liekom redukujúcim potrebu hospitalizácie aj riziko úmrtia, a to o takmer 90 %.

TIP REDAKCIE
Toto sú najlepšie aplikácie a hry tohto roka v Apple App Store

Žuvačka ako sieť na koronavírus?

Nie sú to však len pilulky a injekčné striekačky, čo dokáže pomôcť. Vedci totižto vyvinuli žuvačku, ktorá slúži doslovne ako sieť na zachytávanie malých častíc koronavírusu. Proces sprevádzajúca štúdia hovorí, že žuvačka dokáže limitovať množstvo vírusu v slinách, čím redukuje riziko prenosu vírusu, keď infikovaná osoba rozpráva, kašle či kýcha, informuje The Sun.

Žuvačka obsahuje kópie enzýmu ACE2, ktorý sa nachádza aj na povrchoch buniek. Práve ten je pre COVID-19 vstupenkou do nášho tela. Žúvacia hmota tak dokáže absorbovať častice vírusu, ktoré by inak smerovali priamo do buniek. Vírusovú záťaž údajne dokáže znížiť až o 95 %.

Čerešničkou na torte je, že ostatne sa žuvačka ničím neodlišuje od iných. Na dotyk i na chuť pôsobí bežne a dokonca sa dá aj dlhé roky skladovať pri izbových teplotách. Žiaľ, zatiaľ nie je dostupná ako komerčný produkt. Ide však o ďalší sľubný spôsob, akým môžeme prispieť k spomaleniu a eventuálne aj zastaveniu pandémie.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať