Nabíjanie Tesly

Nabíjačka pre elektromobily bude v Spojenom kráľovstve povinnou výbavou každej novej domácnosti

Spojené kráľovstvo berie elektromobilitu seriózne. Do dnešného dňa umožnila výstavbu viac ako 250 tisíc nabíjacích staníc.

Spojené kráľovstvo sa rozhodlo pre veľký krok vpred. S úmyslom čo najviac podporiť rast elektromobility prichádza s novým zákonom. Ten určuje, že od budúceho roku bude musieť každá nová domácnosť či spoločnosť disponovať nabíjacou stanicou pre elektromobily. Miestna vláda o tom informovala dnes prostredníctvom oficiálneho webu.

Ako píše server Engadget, táto zmena môže sama o sebe predstavovať až 145 tisíc nabíjacích staníc navyše, a to každý jeden rok. “Bude to znamenať, že ľudia si budú môcť kúpiť nové nehnuteľnosti s tým, že už budú pripravené na budúcnosť elektrických vozidiel, a zároveň sa zabezpečí, že nabíjacie stanice budú ľahko dostupné v nových obchodoch i na pracoviskách naprieč celým Spojeným kráľovstvom,” uvádza tlačová správa. Nabíjanie elektromobilov tak bude takmer rovnako jednoduché ako tankovanie do spaľovákov.

Spojené kráľovstvo berie elektromobilitu seriózne. Do dnešného dňa umožnila výstavbu viac ako 250 tisíc nabíjacích staníc. Ak si k tomuto číslu prirátame aj vyššie spomenutý odhad, len v prvom roku by počet staníc v krajine vzrástol o viac ako 50 %. Nový zákon pritom nezahŕňa len domácnosti, obchody a pracoviská, ale aj veľké rekonštrukcie s viac ako 10 parkovacími miestami. Podrobnosti, ako napríklad špecifikácie plánovaných nabíjacích staníc, zatiaľ neboli odhalené.

TIP REDAKCIE
Ušetríte aj 30 €: Hviezdna mapa, počasie alebo hit Monument Valley. Všetky aplikácie a hry v zľave

Vláda Spojeného kráľovstva sa tak opäť posúva k svojmu vytýčenému cieľu, ktorým je do roku 2030 kompletne zakázať predaj automobilov poháňaných fosílnymi palivami. Taktiež tvrdí, že v rámci budovania kvalitnej nabíjacej infraštruktúry je pripravená minúť až 500 miliónov libier (596 miliónov eur).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať