galaxy watch 4

Samsung stiahol trhový náskok Apple v segmente smart hodiniek

Samsung dodal na trh v 3. štvrťroku rekordný počet hodiniek.

Juhokórejskej spoločnosti Samsung sa v 3. štvrťroku 2021 podarilo citeľne zvýšiť podiel na trhu s inteligentnými hodinkami, ako vyplýva z údajov analytickej firmy Counterpoint Research. Postaral sa o to najnovší model Galaxy Watch 4 s operačným systémom Wear OS 3.0.

Samsung zvýšil svoj podiel na trhu na úkor výrobcov Huawei a Apple. Výtlak nahryznutého jablka klesol z 28 na 21,8 %. Výrobcovia v 3. štvrťroku 2021 dodali zákazníkom o 16 % hodiniek viac, než tomu bolo v rovnakom období minulého roka.

Vďaka hodinkám Galaxy Watch 4 Samsung stiahol náskok Apple a získal 2. miesto v trhovom rebríčku, odkiaľ vypoklonkoval Huawei. Na tretie miesto sa prebojovala značka Amazfit, prvá priečka aj naďalej patrí Applu.

samsung
Foto: Counterpoint Research

Galaxy Watch 4 sú momentálne asi najlepšími hodinkami fungujúcimi na platforme Wear OS od Google. Pre používateľov mobilných zariadení s operačným systémom preto predstavujú ideálnu voľbu.

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli nový implantát: Po zavedení do tela sa rozpustí

Analytik Sujeong Lim predpokladá, že Samsung v záujme ďalšieho zvýšenia svojho podielu na trhu predstaví v priebehu 2 až 3 rokov cenovo dostupnejšie inteligentné hodinky, ktorými zacielil najmä na rastúci ázijský trh.

smart hodinky
Foto: Counterpoint Research

Lim ďalej uviedol, že tretina inteligentných hodiniek predaných v 3. štvrťroku 2021 nestála viac ako 100 amerických dolárov. Významnejší úspech Samsungu v odvetví inteligentných hodiniek ale môže byť len dočasný, skôr ide o výsledok dobrého načasovania.

Konkurenčné Apple Watch Series 7 sa dostali na trh až v októbri, následné predaje sa tak zapíšu do výstupov zo 4. štvrťroka, ktorý pokrýva aj predvianočné obdobie spojené s nakupovaním darčekov. Galaxy Watch 4 sa začali predávať, v závislosti od jednotlivých krajín, koncom augusta.

Aktuálna cena hodiniek Samsung Galaxy Watch 4

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať