POZOR: Nemáš nový Windows? Microsoft ukončuje podporu dôležitej funkcie!

Windows 7 je mimo hry.

Cloudové úložisko OneDrive spoločnosti Microsoft čakajú zmeny v technickej podpore, o ktorých by mali vedieť používatelia starších počítačov s operačným systémom Windows 7, 8 a 8.1.

Microsoft už od 1. januára 2022 nebude poskytovať aktualizácie počítačovej verzie aplikácie OneDrive nainštalovanej v zariadeniach s OS Windows 7, 8 a 8.1. Automatická synchronizácia obsahu sa zastaví o niečo neskôr, 1. marca 2022.

Spoločnosť zmenu obhajuje potrebou presmerovania zdrojov do vývoja novších technológií a operačných systémov. Podrobnosti zverejnila na svojom komunitnom fóre.

onedrive
Ilustr. foto: oakwood.edu

Dôležité je, že súbory budú v online úložisku OneDrive stále dostupné bez ohľadu na to, akú verziu operačného systému Windows zákazník používa. Zálohovanie súborov bude môcť vykonávať manuálne, prostredníctvom webového rozhrania aplikácie OneDrive.

Spoločnosť vlastníkom počítačov s uvedenými verziami operačného systému odporúča, aby presedlali na Windows 10 alebo Windows 11. Podpora OS Windows 8 skončila v januári 2016, podpora systému Windows 7 začiatkom roka 2020.

TIP REDAKCIE
Poznámky Alberta Einsteina ku teórii relativity vydražili za rekordnú cenu: Predali sa za 11,6 milióna eur

Windows 11 nie je vyslovenou nutnosťou. Verziu Windows 10 bude Microsoft po technickej stránke zastrešovať až do roku 2025.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať