smart hodinky

Facebook chystá novinku: Inteligentné hodinky sa ukazujú na prvom obrázku

Konkurencia pre Apple Watch?

Začiatkom tohto roka sa objavili špekulácie, že spoločnosť Facebook (dnes už Meta) pracuje na vlastných inteligentných hodinkách. V priebehu leta sme získali ďalšie informácie, podľa ktorých majú byť hodinky vybavené dvomi kamerami, snímačom tepu a odnímateľným displejom.

Správa hovorila, že Facebook svoje inteligentné hodinky uvedie na trh v roku 2022. Po pár mesiacoch sa môžeme pozrieť na to, ako bude toto nositeľné zariadenie približne vyzerať. Snímku zverejnil Mark Gurman z Bloombergu, ktorý už neraz spoľahlivo informoval o ešte nepredstavených technologických produktoch, najmä tých od Apple.

Obrázok získal od vývojára Steva Mosera, ktorý ho našiel v aplikácii Facebook View, uvádza server XDA. Ide o aplikáciu, ktorá komunikuje so smart okuliarmi Ray-Ban Stories. Predstavené boli tento rok v septembri.

Čo čerstvý render prezrádza? Hodinky sa svojim tvarom podobajú na model Apple Watch alebo skôr Fitbit Versa. Na rozdiel od nich majú v displeji malý zárez, v ktorom sídli samostatná kamera.

hodinky
Foto: Mark Gurman/Bloomberg

Oproti skôr zverejneným klebetám to vyzerá, že sa druhý fotoaparát na hodinkách nenachádza. Ani displej by už nemal byť odnímateľný, skôr sa ponúkajú iba vymeniteľné remienky. Na pravej strane sa má nachádzať jedno hardvérové tlačidlo, hodinky vraj nesú kódové označenie „Milan“.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

Pomocou hodiniek by mal byť používateľ schopný natáčať videá a fotografovať s tým, že sa tento obsah automaticky nahrá do mobilnej aplikácie Facebook View. Ďalšie detaily nepoznáme, no keďže ide o smart hodinky, chýbať by nemali obvyklé funkcie ako snímanie srdcového tepu, monitorovanie fyzických aktivít a podobne.

Inteligentné hodinky pravdepodobne pomôžu spoločnosti Meta (Facebook) uskutočniť víziu „metaverza“, teda veľkého zdieľaného priestoru vo virtuálnej realite, kde budú používatelia pracovať, zabávať sa, vzájomne komunikovať a vytvárať obsah. Metaverzum má odstrániť hranice medzi fyzickým a digitálnym svetom.

Okrem hodiniek a okuliarov tieto plány podporí aj ostatný hardvér v područí spoločnosti, akým sú inteligentné obrazovky Portal a hlavne virtuálna realita značky Oculus.

Podľa Marka Gurmana plánuje Meta uviesť svoje smart hodinky na trh začiatkom roka 2022, konečný dátum ale ešte stanovený nebol. Pokiaľ takéto hodinky naozaj vzniknú, bude zaujímavé sledovať, ako ich prijmú spotrebitelia. Prvotriedne Apple Watch sa asi o svoje renomé a výtlak na trhu báť nemusia.  

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať