obrazovka smrti

Microsoft vo Windows 11 opäť zmení povestnú obrazovku smrti

V Microsofte sa hrajú s farbičkami.

S takzvanou obrazovkou smrti sa stretol asi každý používateľ, ktorý za počítačom s operačným systémom Windows strávil viac ako len symbolický čas. Hlásenie upozorňujúce na závažnú systémovú chybu Microsoft s vydaním OS Windows 11 zmenil – prezliekol ho do čiernej farby.

Nikto presne nevie (možno ani sám Microsoft), prečo obrazovka smrti presedlala z obvyklej modrej farby na čiernu.

Windows 11 ako nový („nový“) operačný systém prišiel so zmenami v používateľskom rozhraní a celkovou modernizáciou vzhľadu. Zmena farby systémového hlásenia možno mala len umocniť vonkajšiu prezentáciu noviniek, ktorých v praxi zase až tak veľa nie je.

Server Ars Technica si v obsiahlom zozname zmien týkajúcich sa nadchádzajúcej aktualizácie pre Windows 11 všimol, že sa čierna obrazovka smrti zmení na modrú obrazovku smrti. Vráti sa tak k pôvodnému vizuálu.

windows
Jedna z prvých verzií modrej obrazovky smrti. Foto: Wikimedia

Obrazovka smrti v modrej farbe existuje od prvých počiatkov operačného systému Windows. Ide asi o najznámejšie hlásenie o chybe v celom IT priemysle. Ani v tomto prípade nie je známe, čo tvorcov k návratu k pôvodnej farbe motivovalo. Možno spätná väzba? Nech už to bolo čokoľvek, svet je zase v rovnováhe.

TIP REDAKCIE
EMA schválila vakcínu od Pfizeru pre maloletých vo veku od 5 do 11 rokov, podávať sa bude v 2 menších dávkach

Teda bude. Aktualizácia OS Windows 11 najskôr dorazí k beta zostavám operačného systému, až neskôr sa dostane ku všetkým spotrebiteľom.

Čo je dôležitejšie, blížiaca sa aktualizácia obsahuje celý rad opráv a riešení, ktorými vývojári reagujú na existujúce problémy.

Z množstva môžeme spomenúť ovládanie hlasitosti pri Bluetooth pripojení, nesprávne sa zobrazujúci panel úloh a ponuka Štart, spúšťanie 32-bitových aplikácií a nikdy nekončiace komplikácie s tlačiarňami.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať