obrazovka smrti

Modrá obrazovka smrti sa vo Windows 11 zmení: Bude čierna

Povestné hlásenie o chybe v novom šate!

Nejeden používateľ operačného systému Windows sa už stretol s modrou obrazovkou smrti, ktorá sa zobrazí v tom prípade, ak došlo k závažnej systémovej chybe. Hlásenie o chybe sa zobrazí na celú obrazovku s pozadím v modrej farbe.

Modrá obrazovka smrti je asi najslávnejším hlásením o chybe v celom IT priemysle. Microsoft ju prvýkrát predstavil v systéme Windows 3.0 (1990). Postupne ju vylepšoval. V roku 2012 do nej pridal ikonu smutnej tváre a v roku 2016 priložil aj QR kód.

Po niekoľkých rokoch sa modrá obrazovka smrti opäť o niečo zmení, informuje The Verge. Windows 11 nebude hlásenie o závažnom systémovom zlyhaní zobrazovať v modrej, ale čiernej farbe. Z modrej obrazovky smrti sa teda stane čierna obrazovka smrti.

obrazovka smrti
Prvá verzia modrej obrazovky smrti vyzerala takto. Foto: Wikimedia

Ako vieme, Windows 11 prešiel zásadnejšími zmenami vzhľadu, pôsobí modernejšie a prehľadnejšie. Aspoň podľa prvých náhľadov testovacích verzií, stabilná zostava bude dostupná pre kompatibilné zariadenia na jeseň.

TIP REDAKCIE
Existoval na Marse život? NASA prekvapivo prichádza s kurióznym objavom!

Windows 11 by mal obsahovať viacero prvkov a zobrazení v čiernej farbe, hlásenie o chybe by tak s nimi malo z hľadiska vzhľadu korešpondovať. Stále platí, že je reč o nefinálnej zostave operačného systému Windows 11, veci sa tak ešte môžu zmeniť.

Až na jeseň nadobro zistíme, či Microsoft svoje ikonické hlásenie o chybe naozaj prezlečie do čiernej farby. Pochopiteľne, ide o detail. Podstatnejšie bude, aby nový Windows fungoval tak, aby sa obrazovka smrti v ideálnom prípade nezobrazovala vôbec.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať