macbook pro

MacBook Pro a prvé sťažnosti: Užívatelia hlásia chybu, kvôli ktorej sa má zariadenie samovoľne reštartovať

Zariadeniam, predovšetkým modelom v konfigurácii so 16 GB RAM, robí problém prehrávanie YouTube videí v HDR či rýchle scrollovanie v sekcii s komentármi.

Uvádzanie nových produktov na trh nikdy nie je jednoduché, a to predovšetkým vtedy, keď sa od nich veľa očakáva. Nie vždy ide všetko hladko, a tak sa výrobcovia pri debutoch pomerne často stretávajú s hláseniami o rôznych nedostatkoch. Výnimkou pritom nie je ani Apple.

Americký gigant nedávno predstavil svoje najnovšie modely z radu MacBook Pro, ktoré na pódiu zaujali nielen svojím novým a viac než nekonvenčným dizajnom, ale taktiež technickou výbavou. Zariadenia sú totiž vybavené vlajkovými čipsetmi M1 Pro a M1 Max, ktoré oproti predošlej generácii (M1) sľubujú citeľné vylepšenia, a to dokonca aj v rámci grafiky.

macbook pro
Foto: Apple

Inými slovami, nové MacBook Pro sú špičkou na trhu. Ich prvé týždne sa však nezaobišli bez komplikácií. Zdá sa totiž, že zariadeniam, predovšetkým modelom v konfigurácii so 16 GB RAM, robí problém prehrávanie YouTube videí v HDR či rýchle scrollovanie v sekcii s komentármi. Zariadenia majú v týchto prípadoch tendenciu zamŕzať a následne sa samovoľne reštartovať, informuje MacRumors.

TIP REDAKCIE
FOTO: Takto vyzerá iPhone 13 Pro vyrobený z roztavených častí Tesla Model 3!

Spočiatku bol problém zaznamenaný pri pozeraní HDR YouTube videí v prehliadači Safari, no objavil sa aj v Google Chrome. Internetový prehliadač tak zrejme nemá na výskyte chyby žiadny podiel. Taktiež je potrebné poznamenať, že hoci sa chyba týka predovšetkým modelov so 16 GB RAM, v menšom počte sa objavuje aj v prostredí 32 aj 64 GB modelov.

Apple sa k tomuto problému doposiaľ nevyjadril, a teda nie je isté, kde presne korení. Veríme však, že ho bude možné odstrániť prostredníctvom jednoduchej aktualizácie softvéru, napríklad na verziu macOS Monterey 12.1.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať