Moto 360

Moto 360 sú späť. Motorola predstavila novú generáciu inteligentných hodiniek

Do sveta inteligentných hodiniek pribudol, vcelku neočakávane, nový reprezentant. Motorola oživila model svojich hodiniek s názvom Moto 360, ktorých prvá generácia bola predstavená ešte v roku 2014.

Do sveta inteligentných hodiniek neočakávane pribudol nový reprezentant. Motorola oživila model svojich hodiniek s názvom Moto 360, ktorých prvá generácia bola predstavená ešte v roku 2014.

Aby sme boli presní, hodinky nevyrobila priamo Motorola. Na základe licenčnej dohody ich vytvorila pomerne neznáma spoločnosť eBuyNow, ktorá má v tejto oblasti podľa vlastných slov 15-ročné skúsenosti.

Moto 360 v roku 2014 zaujali minimalistickým vzhľadom evokujúcim tradičné analógové náramkové hodinky. Postaral sa o to hlavne okrúhly ciferník s tenkými okrajmi, ktoré kazila len „brada“ v jeho spodnej časti.

moto 360
Prvá generácia hodiniek Moto 360

Technológie pokročili a dnes už hluché miesto na displeji hodiniek nevidíme. Nové Moto 360 zostávajú verné okrúhlemu ciferníku, ktorý je však súčasťou masívnejšieho puzdra z nehrdzavejúcej ocele s dvoma výraznejšími tlačidlami. Jedno funguje ako otočný ovládač užívateľského prostredia.

Moto 360 sa nehrajú na prepracovaného športového asistenta. Skôr ide o klasické elegantné nositeľné zariadenie, ktoré obsahuje všetky štandardné inteligentné funkcie typické pre tento druh produktu.

Moto 360
Nová generácia hodiniek Moto 360

Hodinky využívajú operačný systém WearOS so všetkými jeho prednosťami (viac ako 1000 aplikácií, Google Pay), ale aj negatívami (spotreba energie). Vždy zapnutý displej chráni odolné sklo Gorilla Glass 3. Má priemer 1,2 palca a vyrobený je OLED technológiou.

Výkon poskytuje čipset Snapdragon Wear 3100 s dodatočným sekundárnym procesorom, ktorý pokryje nenáročné funkcie s cieľom zníženia spotreby energie. Hodinky sa nabijú pomerne rýchlo, len za 60 minút. 355 mAh batéria vystačí na „celodenné používanie“.

TIP REDAKCIE
Zlá kvalita a falzifikáty: Francúzsko zbrojí proti online obchodu Wish
moto 360
Nová generácia hodiniek Moto 360

V tele sa nachádza snímač srdcového tepu, zabudované GPS, Bluetooth 4.2, WiFi 5, 8 GB úložisko, 1 GB operačná pamäť RAM, ale aj odolnosť voči vode na úrovni 3 ATM. Moto 360 sa budú predávať v troch farebných vyhotoveniach – čiernom, šedom a ružovo-zlatom.

O novinke informoval renomovaný predajca elektroniky a foto techniky bhphotovideo.com. Figurujú aj na oficiálnej stránke moto360.com. Predbežné objednávky by mali byť k dispozícii od 12. novembra v USA, v Spojenom kráľovstve a v ďalších vybraných európskych krajinách. Doručenie zákazníkom by mali predajcovia stihnúť vybaviť do konca decembra.

Páčila sa nám prvá generácia hodiniek Moto 360 a páči sa nám aj tá nová. Škoda len vyššej ceny. Avizovaných 349 EUR nie je zrovna málo. Hodinky Fossil radu Gen 5 s WearOS sa dajú zadovážiť už od necelých 300 EUR.

Okrem nich tu je hviezdna konkurencia v podobe Apple Watch. Stále viac ako dobrá predchádzajúca generácia Series 4 sa u nás dá kúpiť za 350 – 400 EUR, v závislosti od veľkosti a konkrétneho predajcu.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať