android 11

ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

Neskoro, ale predsa.

Herný smartfón ROG Phone 2 predstavil výrobca ASUS v lete 2019, a to s operačným systémom Android 9 Pie na palube. Neskôr bol aktualizovaný na Android 10. Ďalšiu verziu systému dostáva až teraz, na stole je však Android 11, nie Android 12.

Uzavreté beta testovanie aktualizácie na Android 11 spustil výrobca v septembri, ako pripomína XDA. Stabilná zostava je v tejto chvíli už pripravená na distribúciu, ASUS o tom informuje vo svojom čínskom online fóre.

Anglická lokalizácia fóra ZenTalk ale dostupnosť aktualizácie pre model ROG Phone 2 zatiaľ nespomína. Používatelia z Európy a ostatných krajín tak budú musieť na aktualizáciu ešte nejaký čas počkať.

ASUS zrovna nepatrí medzi aktualizačných rýchlikov, čo je škoda. Hoci sú jeho hráčske smartfóny extravagantné, patria k tomu najlepšiemu v tejto špecifickej kategórii mobilných zariadení.

asus rog phone 2
ASUS ROG Phone 2

Spoločnosť ale najnovší Android 12 neignoruje. ASUS medzi prvými zverejnil aktualizačný harmonogram na najnovšiu verziu operačného systému od Google. Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip obdržia Android 12 už budúci mesiac, v decembri.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

ROG Phone 5 a ROG Phone 5s prídu na rad v prvom štvrťroku 2022. V prípade modelov ROG Phone 3 a Zenfone 7 hovoril o prvom polroku 2022.

Technologicky zdatní majitelia smartfónu ROG Phone 2 si môžu Android 11 nainštalovať manuálne, na vlastnú zodpovednosť. Softvérový balíček nájdu na tejto adrese. Súbor stačí skopírovať do koreňového adresára v internom úložisku a následne smartfón reštartovať, čím sa spustí inštalácia.

Proces je jednoduchý, no aj napriek tomu by sme pre istotu počkali na štandardnú dostupnosť aktualizácie.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať