instagram

Odkazy do Príbehov môže vkladať každý, Instagram zrušil obmedzenie

Veľkosť a stav účtu už nerozhoduje.

Instagram z obsahového formátu Príbehov odstránil funkciu „potiahni hore“. Nahradil ju niečím lepším, nálepkou s klasickým webovým odkazom. Nové riešenie vývojári testujú od júna, teraz sa dostáva ku všetkým používateľom.

Pôvodne mohli URL odkazy do Príbehov umiestňovať iba overené účty a používatelia, ktorí mali na konte viac ako 10 000 fanúšikov. Nálepky s odkazom ale môže po novom do Príbehov vkladať ktokoľvek, stav účtu už nerozhoduje.

Isté obmedzenie tu ale je. Funkcia nebude dostupná pre nováčikov – novo zaregistrované účty a účty, ktoré zdieľajú dezinformácie, nenávistné prejavy alebo iný obsah, ktorý porušuje pravidlá sociálnej siete.

instagram
Foto: Instagram

Nálepka Odkaz sa dá do Príbehu vložiť ako akákoľvek iná nálepka. Stačí ju vybrať z ponuky nálepiek, zadať požadovanú internetovú adresu a ťuknúť na „hotovo“. Nálepku je možné umiestniť na akékoľvek miesto v Príbehu, rovnako sa dá zmeniť jej farba.

TIP REDAKCIE
Spotify vyhovelo Adele a vyplo náhodné prehrávanie skladieb v albumoch

Na čo je vlastne takýto odkaz dobrý? Môžete pomocou neho fanúšikov a priateľov presmerovať napríklad na vlastný e-shop, stránku produktu, video na YouTube a vlastne na akúkoľvek internetovú stránku, ktorá podľa vás stojí za pozornosť.

Stačí, ak divák na nálepku ťukne, čím bude automaticky presmerovaný na pripojený web. Pokiaľ nálepku s odkazom vo svojej aplikácii ešte nevidíte, objaví sa tam v najbližších dňoch.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať