redmi note 11

Redmi Note 11 bude podporovať 120 W nabíjanie, potvrdil výrobca

Stredná trieda podľa receptu Xiaomi.

Dcérska značka Xiaomi plánuje 28. októbra predstaviť aktualizovaný rad smartfónov Redmi Note 11. Spoznať by sme mali minimálne dve zariadenia – štandardný model a verziu Pro. Existuje šanca, že ich doplní aj tretí hráč s označením Redmi Note 11 Pro+.

Séria Redmi Note 11 bude zaujímavá pre tých spotrebiteľov, ktorí hľadajú dobre vybavený, no zároveň nie príliš drahý smartfón. Podrobnosti o zariadeniach sú viac-menej známe. Na čínskej sociálnej sieti Weibo niečo prezradil aj priamo výrobca.

Spomedzi technických parametrov púta pozornosť informácia o 120 W nabíjaní. Takýmto super rýchlym dopĺňaním energie sa pýši vlajkový model Xiaomi 11T Pro. Výrobca sa rozhodol, že technológiu posunie aj do strednej triedy, čo je určite dobrou správou.

redmi note 11
Foto: Redmi/Weibo

Napriek tomu si musíme počkať na oficiálne predstavenie. 120 W nabíjanie môže byť súčasťou len Pro verzie modelu Redmi Note 11. Stále si nie sme istí, či s ním budú môcť pracovať aj spotrebitelia z Európy.

Súčasná generácia Redmi Note 10 totižto podporuje 67 W nabíjanie, avšak len na trhu v Číne. V Európe a v zámorí je nabíjanie limitované výkonom 33 W. Zmienka o certifikácii organizáciou TÜV Rheinland ale napovedá, že by sme si výnimočne rýchle nabíjanie mali užiť aj v Európe.

Redmi Note 11

Redmi Note 11 by mal okrem toho ponúknuť 3,5 mm audio jack, Bluetooth 5.2, WiFi 6, čip NFC a stereo reproduktory značky JBL. Zatiaľ nepotvrdené správy hovoria, že čipset od Qualcommu nahradí riešenie od MediaTeku.

TIP REDAKCIE
TOP 6 tipov na Vianoce: Reálne zľavy existujú, my sme ich za vás našli

Základný Redmi Note 11 má poháňať procesor Dimensity 810, Redmi Note 11 Pro zase Dimensity 920. V oboch prípadoch by sme mali dostať obrazovku so 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

xiaomi
Foto: Redmi/Weibo

Pri štandardnej verzii si asi môžeme byť istí LCD panelom. Model Pro možno presedlá na OLED displej, čím by sa cenovo dostupnejšia stredná trieda opäť o niečo zatraktívnila. Kapacita batérie sa bude pohybovať okolo 5000 mAh. Základná pamäťová konfigurácia ponúkne 6 GB RAM a 128 GB ROM, náročnejší siahnu po prevedení s 8/256 GB.

Podľa publikovaných fotografií sa na zadnej strane smartfónu ocitnú 3 optiky, LED blesk a hĺbkový ToF senzor. Tá primárna sa pokúsi osloviť 108 Mpx snímačom obrazu, ktorý však zostane devízou Pro verzie Redmi Note 11. Pri tej štandardnej by sme mohli nájsť 50 Mpx senzor od Sony.

redmi note 11
Foto: Redmi/Weibo

Na potvrdenie (alebo vyvrátenie) týchto údajov nebudeme musieť čakať dlho, oficiálne predstavenie zariadení prebehne o 2 dni. Či sa však stihnú do konca roka dostať na európsky trh je nanajvýš otázne.

Výrobca sa najskôr zameria na domáci čínsky trh, kde 11. októbra prebehne takzvaný Singles Day. V podstate ide o niečo ako Black Friday, ktorý je spojený s predvianočnou nákupnou horúčkou.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať