Xiaomi Redmi 10

Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

Nie je to však len výbava, čím chystané smartfóny dokážu zaujať. Pozoruhodný je aj ich dizajn, ktorý sčasti pripomína iPhone 12 či iPhone 13.

Spoločnosť Redmi nám už čoskoro odhalí dvoch nových adeptov na post kráľa cenovo dostupných smartfónov. Redmi Note 11 a Note 11 Pro sa v priebehu posledných dní stali predmetom mnohých únikov informujúcich o ich výbave, ktorá vyzerá veľmi sľubne. Uvedené informácie zhrnul server GSMArena.

Redmi Note 11

Základný model v podobe Redmi Note 11 má ponúknuť LCD panel s plynulou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Vďačiť za to bude mid-range procesoru Dimensity 810 od spoločnosti MediaTek, ktorý bude spolupracovať so 6 až 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Čo sa týka optiky, dočkať by sme sa mali 50 Mpx hlavného snímača obrazu a 13 Mpx selfie fotoaparátu. O pohon všetkých komponentov sa bude starať batéria s kapacitou 5 000 mAh a podporou pre 33 W nabíjania.

Predávať by sa mal za 1 119 až 1 599 čínskych jüanov, čo v prepočte vychádza na zhruba 150 až 215 eur.

Redmi Note 11 Pro

Výkonnejší variant, Note 11 Pro, taktiež dostane do vienka 120 Hz displej, avšak výrobca v tomto prípade uplatní pokročilejšiu technológiu OLED. Dostane taktiež výkonnejší čipset, a to Dimensity 920. Kapacita RAM ostáva nezmenená, avšak vrchná hranica úložiska má siahať ku 256 GB. Rovnako bude k dispozícii objemná 5 000 mAh batéria, avšak s podporou pre až 67 W nabíjanie, čo je na smartfón, ktorý sa má začať predávať za približne 200 eur, celkom slušná hodnota. Úlohu hlavného fotoaparátu zohrá 108 Mpx snímač, pričom v kruhovom výreze v displeji svoje miesto zaujme 16 Mpx selfie objektív.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Astronauti NASA ostali zavretí v ISS. Mohol by ich usmrtiť vesmírny odpad

Nie je to však len výbava, čím chystané smartfóny dokážu zaujať. Pozoruhodný je aj ich dizajn, ktorý sčasti pripomína iPhone 12 či iPhone 13. Konkrétne máme na mysli ostrejšie bočné hrany. Skvelou správou však je, že ponúknu dostatok miesta, aby sa do nich zmestil 3,5 mm výstup pre slúchadlá. Zákazníci tak môžu rátať aj s audiom bez akejkoľvej odozvy.

Obidve zariadenia by sa nám mali v celej svojej kráse odhaliť už 28. októbra.

Aktuálna cena modelu Xiaomi Redmi Note 10

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať