pixel

Smartfóny Pixel disponujú funkciou, ktorá dokáže zachrániť ľudský život. O čo ide?

Skvelou správou je, že Google chce túto funkciu sprístupniť aj pre ostatné zariadenia, a to prostredníctvom novej generácie operačného systému Android, menovite Android 12.

Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi najsilnejšie stránky smartfónov Pixel patrí softvér, ktorý je prešpikovaný rôznymi zaujímavými a užitočnými aplikáciami. Nepochybne sa medzi ne zaraďuje aj aplikácia Personal Safety, ktorú Google v priebehu posledných rokov obohatil o množstvo šikovných funkcií.

Aplikácia v prípade núdze dokáže zavolať vašim núdzovým kontaktom či v prípade nehody kontaktovať záchranné zložky. Teraz však server XDA-Developers odhalil ďalšiu šikovnú funkciu, a to možnosť automatického nahrávania videa, ktorá je dostupná, ak vo svojom smartfóne Pixel aktivujete Emergency SOS.

Ako píše publikácia The Verge, funkcia po aktivácii informuje, že zariadenie dokáže v prípade núdze kontinuálne natáčať video po dobu až 45 minút. Samozrejme, podmienkou je, aby bol v zariadení dostatok voľného úložiska. Video a následne automaticky zálohuje prostredníctvom konta Google, kde ostane 7 dní.

Zdroj: Cameron Faulkner/The Verge

Tu však kapacity funkcie nekončia. Ak v nastaveniach zvolíte možnosť automatického zdieľania, odkaz na video sa (v krajných prípadoch) odošle predvoleným núdzovým kontaktom.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Ako už bolo spomenuté, dostupná je v prostredí aplikácie Personal Safety, ktorá je predinštalovaná na každom smartfóne značky Pixel. Pre aktiváciu režimu Emergency SOS stačí stisknúť hlavné tlačidlo 5-krát za sebou.

Skvelou správou je, že Google chce túto funkciu sprístupniť aj pre ostatné zariadenia, a to prostredníctvom novej generácie operačného systému Android, menovite Android 12. Momentálne však ostáva exkluzivitou pre jeho vlastné zariadenia.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 5

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať