mbank

mBank predstavila virtuálnu eKartu, poslúži pri nakupovaní cez internet

Bezpečnejšie online platby.

Banka mBank má v portfóliu nový produkt. Predstavila takzvanú eKartu – virtuálnu debetnú kartu určenú na platby na internete. Klienti banky si ju môžu zriadiť v mobilnej aplikácii alebo vo svojom internet bankingu.

Virtuálna karta je špeciálny typ karty, ktorá je dostupná iba v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu. Nie je to teda klasická debetka z plastu. Takúto kartu nikto fyzicky neukradne a klient ju nemusí nosiť v peňaženke.

Ďalšou výhodou je, že za jej zriadenie a používanie klienti nezaplatia ani cent navyše. eKarta je od bežného účtu oddelená. Pokiaľ ňou bude chcieť klient na internete zaplatiť, musí si na ňu previesť požadovanú čiastku. Karta pritom umožňuje prevádzanie aj malých súm.

Potom si už len pri online platbe za tovar zobrazí jej údaje (číslo, platnosť a CVV kód), ktoré prekopíruje do platobnej brány.

V prípade zneužitia alebo odcudzenia údajov má podvodník prístup len k čiastke, ktorá je na virtuálnej karte prevedená. K údajom o bežnom účte sa prostredníctvom virtuálnej karty dostať nemôže.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Na eKarte nie je potrebné mať peniaze neustále. Ak klient kartu nepoužíva, môže ju vynulovať tak, že si z nej peniaze prevedie naspäť na svoj bežný účet, vysvetlil Michal Staněk, produktový špecialista mBank.

Nakupovanie cez internet je pohodlné, no nemusí byť vždy najbezpečnejšie. Virtuálna eKarta bezpečnosť online platieb zvyšuje. O eKartu si klienti môžu požiadať priamo vo svojej mobilnej aplikácii alebo internet bankingu. Po schválení žiadosti je okamžite pripravená na použitie.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať