apple

iPhone 13 Pro Max podporuje viac než 20 W nabíjanie. Stačí použiť silnejší adaptér

Pri použití adaptéru s podporou pre výkon prevyšujúci 30 W sa dokáže iPhone 13 Pro Max nabíjať výkonom 27 W.

Nabíjanie nikdy nepatrilo medzi silné stránky iPhonov. Zatiaľ čo mnohé iné spoločnosti presedlali na 30, 40, 65 a dokonca aj 120 W technológie, Apple sa rozhodol udržiavať výkon na čo najnižších hodnotách, pravdepodobne kvôli šetreniu životnosti batérie. Platí to aj pre najnovšie modely, teda rad iPhone 13.

Najvyšší a najvýkonnejší (a najdrahší) model v podobe iPhone 13 Pro Max je však akousi výnimkou. Aj keď spoločnosť uvádza podporu pre 20 W nabíjanie, v skutočnosti smartfón dokáže zvládnuť o čosi viac, informuje TechRadar.

Ukazuje to najnovší test YouTube kanálu ChargerLAB, ktorý vo svojom videu ukazuje, že pri použití adaptéru s podporou pre výkon prevyšujúci 30 W sa dokáže iPhone 13 Pro Max nabíjať výkonom 27 W. Do určitej miery to platí aj pre jeho menšieho súrodenca v podobe iPhone 13 Pro. Ten sa však dokáže nabíjať pri maximálne 23 W.

Autor videa údajne testoval len tieto dva modely. Čo sa týka iPhone 13, podľa niektorých zdrojov má byť základný model schopný dosiahnuť 21 W nabíjanie.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Zrejme však existuje dôvod, prečo Apple v tomto smere nenavýšil oficiálne čísla. Počas nabíjacieho cyklu sa totiž rýchlosť nabíjania mení – raz sa nabíja rýchlejšie, potom pomalšie. Koniec koncov, 27 W v porovnaní s 20 W nie je až tak markantný rozdiel, ktorý by stál za možné riziko poškodenia akumulátora.

Ak vás však toto riziko nedokáže odradiť, môžete si maximálnu rýchlosť nabíjania na svojom iPhone 13 vyskúšať aj vy. Potrebujete k tomu aspoň 30 W adaptér, ktorý si môžete zakúpiť od väčšiny online obchodov s elektronikou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať