Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Sociálna sieť taktiež testuje možnosť spoločného autorstva dvoch užívateľov. Inými slovami, Instagram dovolí, aby mohol mať príspevok dvoch autorov, nielen jedného.

Instagram patrí medzi najpopulárnejšie sociálne siete súčasnosti. Denne sa teší obrovskej mase užívateľov, čo znamená, že je nútený neustále obohacovať svoju aplikáciu o nové funkcie a možnosti. V poslednom období boli aktualizácie zamerané predovšetkým na bezpečnosť. Teraz však Facebook prichádza s novinkou, ktorú pocíti a ocení každý, kto rád surfuje po Instagrame nielen na mobile, ale aj na svojom počítači.

Nikto nevie, prečo to trvalo tak dlho, no nakoniec sa predsa len dočkáme – Instagram 21. októbra, čiže už zajtra, konečne umožní nahrávanie fotografií a videí aj cez desktop, respektíve prehliadač. To však ani zďaleka nie je jediná skvelá novinka, ktorá nás v blízkej budúcnosti čaká.

Spoločné autorstvo

Sociálna sieť taktiež testuje možnosť spoločného autorstva dvoch užívateľov. Inými slovami, Instagram dovolí, aby mohol mať príspevok dvoch autorov, nielen jedného. Táto možnosť, vlastným názvom Collabs, sa má vzťahovať aj na videá v sekcii Reels, informuje TechRadar.

TIP REDAKCIE
POTVRDENÉ: Šéf Twitteru odstúpil z funkcie, v správnej rade zotrvá do budúceho roku

Fungovať má na pomerne jednoduchej báze. Užívateľ pri nahrávaní príspevku zvolí možnosť spoločného autorstva a následne vyberie danú osobu. Tej sa v správe objaví pozvánka, ktorú možno otvoriť a následne prijať alebo zamietnuť. Ak sa ju rozhodne prijať, príspevok sa zobrazí na nástenke sledovateľov oboch užívateľov.

Zdroj: Instagram

Ďalšia funkcia inšpirovaná TikTokom?

Novinkou je taktiež možnosť vytvorenia finančnej zbierky priamo prostredníctvom tlačidla “+” a jej následného priradenia ku konkrétnem príspevku. Vylepšenia sa pritom dočkala aj sekcia Reels (nerátajúc spoločné autorstvo), a to konkrétne dvoch nových efektov – Superbeat a Dynamic Lyrics. Táto novinka je silno inšpirovaná TikTokom, nakoľko umožňuje automatické generovanie slov podľa zvolenej skladby.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať