Hisense U9GQ: Mini LED TV, ktorá ponúka šialene kvalitný obraz a fantastický zvuk!

Hisense U9GQ kombinuje extrémne kvalitný obraz, elegantný dizajn a zvučné audio.

Na slovenský trh tento rok prichádza nový rad televízorov od spoločnosti Hisense, ktorý spája nádherný dizajn s kvalitou obrazu, akú budete hľadať len ťažko. Model U9GQ totiž ponúka 75-palcovú uhlopriečku a technológiu mini LED. Čo to znamená? Čítajte ďalej, stojí to za to!

Mini LED televízor U9GQ má v obrazovke zabudovaných viac ako 10 000 miniatúrnych LED diód, ktoré dokážu fungovať nezávisle od seba. To znamená, že ak bude televízor potrebovať zobraziť čisto čiernu farbu, niektoré LED-ky jednoducho vypne. Pridajte k tomu ešte vrstvu kvantových bodov a priame podsvietenie FALD PRO1 280 zónami stmievania na celej ploche a dostanete televízor, ktorý vám bude závidieť každý, kto vkročí do vašej obývačky.

Hisense očividne záleží nie len na obraze, ale aj na zvuku. Do televízora zabudoval soundbar 3.1.2 s technológiou priestorového zvuku Dolby Atmos. Spolu s najnovšou HDR technológiou Dolby Vision IQ, ktorá obraz optimalizuje podľa okolitého svetla tak máte o zážitok postarané.

Hisense U9GQ ponúka extrémny kontrast. Čierna farba je skutočne čierna.

Extrémny kontrast a jas: Aj počas dňa

Ultratenká ULED obrazovka na modeli U9GQ má fantastické technické parametre a nehovoríme to len tak. Kvalitný obraz v noci aj cez deň je podčiarknutým inžinierskym zázrakom. Zadný panel osvetľuje spomínaných 10 000 miniatúrnych LED diód, ktoré vytvárajú obraz s akým sa každý deň nestretnete.

Vďaka systému FALD PRO pozostávajúceho z 1 280 samostatne stmievateľných zón po celej ploche panela dokáže televízor reprodukovať perfektnú čiernu, ktorú by ste mali veľký problém rozoznať od OLED obrazoviek. U9GQ okrem toho dokáže vyvinúť maximálny jas až 3 000 nitov, čo je hodnota, o ktorej mnohí výrobcovia len snívajú. Spolu s vrstvou kvantových bodov (Quantum Dot) dokáže vytvoriť obraz s hĺbkou a skutočne čiernou farbou bez toho, aby bol presvietený.

Inteligentné funkcie, na ktorých skutočne záleží

Televízory v roku 2021 by nemali len pekne vyzerať a mať nádherný obraz, z veľkej časti by to mali robiť autonómne. Hisense preto využíva najmodernejšie riešenia, medzi ktoré jednoznačne patrí aj špičkový Dolby Vision IQ, ktorý upravuje obraz podľa toho, v akom prostredí sa nachádzate.

To znamená, že na perfektný obraz sa nebudete pozerať len večer pri zatiahnutých závesoch, ale aj cez deň. Dokáže to práve vďaka mini LED a jasu až 3 000 nitov. „Navyše so širokým pozorovacím uhlom a bez odleskov,“ poznamenáva Matej Hušták, produktový manažér značky Hisense.

Výrobca model U9GQ okrem tohto všetkého vybavil aj strojovým učením, ktoré nazval AI Picture Optimization. Televízor totiž dokáže v rýchlosti sám vyhodnotiť, čo sa práve nachádza na obrazovke, a následne danú scénu optimalizovať podľa informácií z mnohých známych scenárov. Vykresľovanie detailov v tmavých oblastiach vďaka takémuto režimu privádza takmer k dokonalosti. „Akcelerátor pritom nezaberá miesto v centrálnom ovládači a nespomaľuje jeho chod, a to ani pri hraní akčných hier,“ vysvetľuje Matej Hušták.

Gameri vítaní: 120 Hz, Game Mode Pro a HDMI 2.1

Keď si dnes kupujete televízor, dbať by ste mali (okrem kvality obrazu) na niekoľko zásadných faktorov. Tým prvým je fakt či je televízor dosť „rýchly“. Pod rýchlym televízorom myslíme to, ako rýchlo sa dokáže obnovovať obrazovka. Staršie to dokázali 60-krát za sekundu, tie moderné to zvládajú aj 120-krát každú sekundu a dokonca aj pri 4K rozlíšení.

Inak to nie je ani pri novinke od Hisense, ktorá okrem toho ponúka aj podporu pre rozhranie novej generácie – HDMI 2.1, čo znamená, že bude skvele rozumieť s novými konzolami PlayStation 5 či Xbox Series X.

Dominantnosť v tomto odvetví výrobca potvrdzuje aj špeciálnym režimom pre hráčov. Game Mode Pro, ktorý minimalizuje oneskorenie vstupu, chvenie obrazovky a trhanie, ktoré je pri hraní tak nežiaduce. Do herného režimu sa televízor prepne hneď po tom, ako zapnete konzolu. Vy sa už o nič nemusíte starať.

90 W zvuk s certifikáciou od IMAX

Obraz bez zvuku je len polovica príbehu. Kvalitný zvuk preto v novinke od Hisense zabezpečuje integrovaný soundbar 3.1.2 s výkonom až 90 W, ktorý disponuje technológiou priestorového zvuku Dolby Atmos. To, že sa môžete tešiť na obraz a zvuk ako v kine potvrdzuje aj certifikát IMAX Enhanced.

Celý televízor poháňa inteligentná platforma VIDAA U 5.0 SMART OS, ktorá je rýchla a jednoduchá na ovládanie. Počítať môžete s podporou všetkých veľkých aplikácií ako YouTube, Netflix či Amazon Prime. K dispozícii je však aj rýchly prístup k Facebook Watch, VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam a mnohým ďalším.

V televízore je tiež zabudovaný Bluetooth, dvojpásmová Wi-Fi a technológia zabezpečujúca nízke emisie modrého svetla, čo ocenia azda všetci, hlavne tesne pred tým, ako zamieria do postele.

Hisense U9GQ sa už predáva aj na Slovensku. Dostupná je so 75-palcovou uhlopriečkou za cenu 3 799 €.

🤝 V spolupráci so spoločnosťou Hisense.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať