Ako motivovať mladých k očkovaniu? V Grécku to skúšajú dátami zadarmo

Štátne inštitúcie sa snažia motivovať obyvateľov k očkovaniu rôznymi spôsobmi. Popri reklamných kampaniach a argumentácii príslušných odborníkov siahajú po rozličných bonusoch.

K očkovaniu ľudí motivuje predovšetkým snaha chrániť seba a svojich blízkych. Časť obyvateľov sa ale očkovaniu vyhýba. Buď vedecky overenému riešeniu jednoducho neveria a podľahli dezinformáciám, poprípade majú len prirodzené obavy a s očkovaním váhajú.

Nápadov, ako podporiť zaočkovanosť v tej či onej krajine, je niekoľko. Jedným z najobľúbenejších sú peniaze. Očkovaciu prémiu, sprostredkovateľský bonus či rovno veľkú národnú očkovaciu lotériu poznáme aj z našich končín.

V mnohých krajinách je očkovanie proti ochoreniu COVID-19 dostupné aj pre mladistvých či deti.

Napríklad na Slovensku sa už môžu očkovať deti vo veku od 5 do 11 rokov, u ktorých existuje riziko, že prekonanie ochorenia spôsobí vážne poškodenie zdravia. O očkovanie môže požiadať len zákonný zástupca.

V Grécku sa rozhodli motivovať tínedžerov k očkovaniu hodnotným benefitom, ktorým však nie sú peniaze, ale mobilné dáta zadarmo. Mladí ľudia vo veku od 15 do 17 rokov, ktorí dostali vakcínu, môžu od pondelka na vládnej stránke požiadať o balíček 50 GB dát. Presnejšie, musí oň požiadať zákonný zástupca mladistvého.

Očkovaniu
Foto: eathimerini.com

Miestny denník Kathimerini informuje, že ponuku „Freedom Pass: Data“ môžu využiť všetci zaočkovaní mladiství bez ohľadu na to, akého operátora alebo typ mobilnej služby používajú. Dátový balíček má platnosť 5 mesiacov, v jednom mesiaci sa dá spotrebovať maximálne 10 GB dát.

Tínedžeri by tak mali získať dosť dát na to, aby mohli najbližšie mesiace surfovať po sociálnych sieťach, sledovať videá, počúvať hudbu a venovať sa ďalším obľúbeným online činnostiam.

Či takáto motivácia podporí zvýšenie zaočkovanosti medzi mladistvými v Grécku ukáže až čas. Nápadom by sa ale mohli inšpirovať ostatné krajiny alebo rovno mobilní operátori.

Všetky informácie o koronavíruse, opatreniach a očkovaní na Slovensku nájdete na oficiálnej stránke korona.gov.sk.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať