Bitcoin

AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Bitcoin posilňuje. Čaká ho veľmi dôležitý deň.

Cena najväčšej kryptomeny na svete dnes pokračovala v prudkom raste. Bitcoin nespomalil a vďaka ázijskému obchodovaniu presiahol hranicu 63 000 dolárov. Je tak veľmi blízko maximu z polovice apríla, keď dosiahol úroveň 64 869 dolárov.

Bitcoin rastie aj naďalej. Za uplynulých 6 mesiacov dobehol to, čo stratil a momentálne atakuje svoje maximu, ktoré zaznamenal v polovici apríla. Rast jeho ceny podporuje očakávaná kotácia fondu obchodovaného na burze (ETF), ktorá je založená na termínovaných kontraktoch na Bitcoin. Predpokladá sa, že novinka prinesie viac investícií do kryptomien.

NÁVOD: Ako kúpiť Bitcoin bez poplatkov a časť získať zadarmo?

Cena najväčšej kryptomeny, dnes, 19. októbra 2021, vystrelila až na hodnotu 63 290,30 amerického dolára. Približuje sa tak k aprílovému maximu, pri ktorom takmer prekročil hranicu 65 tisíc dolárov. Tesne pred 16:00 SELČ sa kryptomena obchoduje za cenu 62 835,20 dolára.

TIP REDAKCIE
Sony chystá herný ovládač pre smartfóny: Podobá sa na DualShock

Bitcoin len v októbri narástol o 40 %. Hnacím motorom rastu sú nádeje, že spustenie bitcoinových EFT fondov do kryptomien privedie miliardy dolárov. Plán mohla Bitcoinu skaziť len americká komisia pre cenné papiere a burzy, SEC, ktorá tak však nespravila. 18. októbra totiž uplynula 75-dňová lehota na predloženie námietok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať