apple

Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

V Európe sa budú predávať za 199 eur.

Popri vynovených počítačoch MacBook Pro si spoločnosť Apple našla čas aj na novú generáciu bezdrôtových slúchadiel AirPods 3. Dostali hneď niekoľko vylepšení, sčasti sa inšpirovali pokročilejším modelom AirPods Pro.

AirPods 3 majú kratšie nožičky, vďaka čomu sa vzhľadovo podobajú na Pro verziu bezdrôtových slúchadiel. Na rozdiel od nich však ponúkajú open-fit dizajn bez silikónových štupľov.

Aktívne potláčanie hluku v tomto prípade chýba, čo sa ale dá s vzhľadom na otvorený dizajn slúchadiel chápať.

airpods
Foto: Apple

AirPods 3 po novom podporujú priestorový zvuk (Spatial Audio) a technológiu Dolby Atmos. Z Pro modelu prevzali aj adaptívny ekvalizér, ktorý automaticky vylepšuje zvuk v reálnom čase. Technológie zhmotňuje integrovaný čip Apple H1.

Bezdrôtové nabíjanie sa v tomto prípade stalo štandardom, okrem bežných nabíjačiek si rozumie aj s rozhraním MagSafe. Lighting port ale z puzdra nezmizol. Bezdrôtové dopĺňanie energie podporovala aj 2. generácia slúchadiel AirPods, získali ste ho však za príplatok.

sluchadla
Foto: Apple

Slúchadlá zvládnu na jedno nabitie prehrávať hudbu celých 6 hodín, výdrž je teda o niečo lepšia. Ak zohľadníme nabíjanie v puzdre, celková výdrž dosahuje 30 hodín. Odolnosť voči vode a potu zabezpečuje štandard IPX4.

TIP REDAKCIE
Apple má budúci rok predstaviť Apple Watch SE 2, dočkáme sa vraj aj odolného modelu
airpods 3
Foto: Apple

Výkonné meniče sľubujú vysoko kvalitnú reprodukciu zvuku s čistými výškami a hlbokými basmi. Ovládanie prebieha obvyklým spôsobom, pomocou dotykových plôch s haptickou odozvou umiestnených na nožičkách slúchadiel.

Prácu so slúchadlami ďalej uľahčuje okamžité pripojenie k zariadeniam Apple. Stačí ich priložiť k smartfónu iPhone a otvoriť puzdro. Spojenie sa ihneď nadviaže.

apple
Foto: Apple

Zábudlivcov zase poteší kompatibilita so sieťou služby Nájsť. Ak slúchadlá náhodou stratíte, existuje pomerne veľká šanca, že sa vám ich podarí nájsť.

AirPods 3 nie sú cenovo dostupnými slúchadlami, to ale ani nikto neočakával. V Európe sa budú predávať za 199 eur. Slúchadlá potrebujú aspoň iOS 13, čo znamená, že nebudú plnohodnotne fungovať so staršími iPhonmi (6, 6 Plus, 5s) a iPadmi (1. gen., Mini 3, Mini 2).

Aktuálna cena slúchadiel Apple AirPods Pro

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať