Ilustračný obrázok

1,5 miliardy Facebook účtov môže byť v ohrození: Hacker má na fórach predávať citlivé informácie

Hoci bolo potvrdené, že poniektorí sa skutočne pokúsili zakúpiť časť zverejnených údajov, predajca vraj nikdy nedodržal svoju časť dohody.

S Facebookom to v poslednom období nevyzerá ktovieako dobre. Od 13. septembra sa topí v červených číslach, pričom situácii rozhodne nepomohol ani pondelkový celosvetový výpadok služieb. Trval okolo 6 hodín, no ani po ich opätovnom nahodení si spoločnosť nevydýchla.

Počas výpadku sa totiž niekto na hackerských fórach pokúsil predať citlivé údaje o až 1,5 miliarde užívateľoch. Informácie mali zahŕňať mená, adresy, e-mailové adresy či telefónne čísla, informuje server Privacy Affairs.

Nie je však úplne isté, či sa únik údajov určitým spôsobom spája s pondelkovým výpadkom, nakoľko už v septembri sa objavili správy o skupine, ktorá údajne disponovala údajmi o 1,5 miliarde užívateľoch, píše Gizchina. Cena za každý milión mala predstavovať 5 000 dolárov (4 300 eur). Celý balík tak vychádzal na 7,5 miliardy dolárov (6,5 milióna eur).

Len obyčajný podvodník?

Hoci bolo potvrdené, že poniektorí sa skutočne pokúsili zakúpiť časť zverejnených údajov, predajca vraj nikdy nedodržal svoju časť dohody. Začalo sa teda špekulovať, či nejde len o podvodníka, ktorý sa snaží si takýmto spôsobom privyrobiť.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Ten sa však začal brániť a obvinenia z nedodržania podmienok nákupu odmietol. Stále tvrdí, že dáta, ktorými disponuje, sú skutočné. Pre preukázanie ich autenticity je dokonca ochotný spolupracovať s administrátormi fóra.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať