cat s22 flip

Vyklápací mobil má aj Caterpillar, na ohybný displej ale zabudnite

Odolná špecialita značky CAT.

Spoločnosť Caterpillar nepôsobí iba v odvetví ťažkého strojárstva. Pod značkou CAT sú na trhu dostupné aj odolné smartfóny, v rámci partnerstva ich vyrába britská firma Bullitt Group. Na našom trhu je dostupných niekoľko modelov, napríklad CAT S62 Pro s termokamerou FLIR.

Výrobca má v portfóliu nový model mobilného telefónu, ktorý sa nazýva CAT S22 Flip. Ako už označenie napovedá, ide o vyklápacie zariadenie s konštrukciou do „V“. Takzvané véčka boli v minulosti veľmi populárne.

V súčasnosti zažívajú malú renesanciu, postaral sa o to smartfón Galaxy Z Flip 3 pochádzajúci z dielne Samsungu. Štýlovú vyklápačku nájdeme aj v ponuke značky Motorola, známa je pod označením RAZR, ktorým odkazuje na pôvodnú „žiletku“ z roku 2004.

CAT S22 Flip

CAT S22 Flip je však trochu inou vyklápačkou. Nemá žiadny ohybný displej a spolieha sa na fyzickú klávesnicu T9. Dalo by sa povedať, že ide o klasiku, v útrobách sa ale predsa len nachádza modernejší hardvér, hoci patrí do základnej triedy.

CAT S22 Flip
Foto: CAT

Mobilný telefón poháňa čipset Snapdragon 215 od Qualcommu. Sekunduje mu 2 GB operačná pamäť a 16 GB úložisko. Vnútorná obrazovka má iba 2,8-palca a disponuje rozlíšením 640 × 480 pixelov. Napriek skromnej výbave získal mobilný telefón prístup do obchodu Google Play.

Vďačí za to operačnému systému Android 11 v edícii Go. Ide o zjednodušenú verziu systému, ktorá má podstatne nižšie nároky na zdroje. Zväčša sú ňou vybavené tie najlacnejšie smartfóny, pre ktoré sú zároveň určené prispôsobené aplikácie ako Mapy Go, YouTube Go, Gmail Go a podobne.

CAT 22 Flip
Foto: CAT

Aj keď má mobil hardvérovú klávesnicu, jeho displej je dotykový, aplikácie sa teda dajú používať bežným spôsobom.

Prirodzene, aktuálna novinka sa taktiež vezie na vlne zvýšenej odolnosti. Charakterizujú ju pevnejšie materiály a sklo Gorilla Glass 5, krytie IP68 alebo certifikácia MIL-SPEC 810H. Okamžitý prístup k vybraným funkciám zabezpečí programovateľné tlačidlo Push-to-Talk.

CAT 22 Flip
Foto: CAT

Nezabudlo sa ani na fotoaparát. Používateľovi musí stačiť 5 Mpx snímač obrazu. Vo výbave ďalej nájdeme 2000 mAh batériu, 3,5 mm jack, WiFi, Bluetooth 4.2 a 4G pripojenie.

CAT S22 Flip má jednu zásadnú nevýhodu, predáva sa len v USA, a to prostredníctvom operátora T-Mobile, uvádza Slashgear. Či sa dostane aj na iné trhy, zostáva vo hviezdach. Skôr by sme s tým ale nepočítali. Jeho cena bola stanovená na 199 eur (po prepočte).

Aktuálna cena modelu CAT S61

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať