AKTUÁLNE: Slovensko má 10 Gb/s internet, ktorý nám môžu závidieť všetci. Stojí len 17,92 € mesačne

Najrýchlejší internet na Slovensku má rýchlosť 10/10 Gbps a stojí len 17,92 € mesačne. Za 1 minútu dokáže stiahnuť až 75 GB dát.

Slovensko sa dostáva medzi elitné krajiny sveta. V našej malej krajine totiž včera odštartovalo jedno z najrýchlejších, komerčne dostupných pripojení na internet. Spoločnosť ANTIK Telecom spustila 10 gigabitový internet v Košiciach, Stropkove a Čiernej nad Tisou. Pripojenie pritom napriek rekordnej rýchlosti nestojí veľa. Spoločnosť ho ponúka za nezmenenú cenu – 17,92 € mesačne.

Po jarnom predstavení včera ANTIK Telecom spustil komerčnú službu ultra vysokorýchlostného internetu s parametrami až 10 gigabitov pri sťahovaní aj odosielaní dát za menej ako 18 eur mesačne. Prvé miesta na Slovensku s dostupnosťou 10G internetu sú Čierna nad Tisou, Stropkov a Košice, mestská časť Pereš, pričom pokrytie chce operátor postupne rozširovať.

ANTIK hovorí, že tak rýchle pripojenie je potrebné pre konkurencieschopnosť ekonomík. Okrem toho sa skvele hodí pre virtuálnu realitu na požiadanie či telemedicínu.

Reálna rýchlosť veľmi blízko 10 Gb/s

Reálne testy pripojenia v bežných podmienkach domácnosti doteraz ukázali dosiahnuteľné rýchlosti až 9,2 Gb/s, čo je perfektný výsledok, ktorý nedosiahne len tak ktokoľvek. Okrem maximálnej rýchlosti, ktorú je možné na pripojení dosiahnuť je tak rýchly internet skvelý aj pre rodiny s mnohými členmi alebo mnohými zariadeniami.

Dnes štartujeme v prvých slovenských mestách službu, ktorú doteraz využívali len v niekoľkých vyspelých krajinách sveta. Okrem samotného výrazného zrýchlenia pre našich klientov očakávame, že 10G internet stimuluje príchod nových produktov založených na ultrarýchlom symetrickom pripojení,“ vysvetlil Igor Kolla, generálny riaditeľ ANTIK Telecom.

Očakávame, že takéto rýchle pripojenie dokážu naši klienti postupne využívať viac a viac – aj vďaka neustálemu zlacňovaniu výkonného počítačového vybavenia. Naším cieľom je postrčiť Slovensko výrazne vpred v rebríčku krajín s najrýchlejším internetom – a tým aj zvýšiť konkurencieschopnosť našej krajiny ako dobrého miesta pre život a podnikanie,“ dodal.

250 € zriaďovací poplatok

Záujemcovia sa tak môžu tešiť na nízky mesačný poplatok, zároveň sa však musia pripraviť na relatívne vysoký zriaďovací poplatok. Ten ich totiž vyjde na 250 €. V cene zákazník získa aktiváciu optickej prípojky ukončenej optickým SFP modulom, ako aj zariadenie – prepínač (switch) so štyrmi 10 Gbps šachtami a jedným 1 Gbps portom.

Operátor odporúča, aby všetky zariadenia v domácnosti disponovali sieťovým rozhraním 10 Gbps a zároveň ich vzájomné prepojenia káblami bolo v štandarde minimálne CAT6. Ultrarýchly internet si záujemcovia môžu objednať na webe www.antik.sk alebo na telefónnom čísle 055 30 12345.