Google Pixel 6 má byť predstavený 19. októbra. Predaj začne o 9 dní neskôr

Predstavenie pripadajúce na tento dátum dokonca nepriamo potvrdil aj australský operátor Telstra. Pre svojich zákazníkov totiž sprístupnil ponuku, v ktorej vyzýva na vyjadrenie záujmu o nový Pixel 6. Táto ponuka končí presne 19. októbra.

Google je azda jedinou veľkou spoločnosťou, ktorá nám tento rok nepredstavila žiadnu bojaschopnú vlajkovú loď. Jej posledným útokom na konkurenciu bol model Pixel 5a, no ten sa zaraďuje skôr do strednej triedy. Ako to vyzerá s jeho vysoko výkonnými smartfónmi?

Google má už čoskoro rozšíriť svoje portfólio o dvojicu modelov, ktoré spolu budú tvoriť sériu Pixel 6. Pozostávať bude zo základného modelu a výkonnejšieho variantu s prívlastkom “Pro”.

Už dlhšie vieme, že sa dočkáme špičkového hardvéru na čele s vlastným procesorom Tensor. Ten má byť zameraný predovšetkým na AI a fotografiu. Čo sa týka architektúry, dočkáme sa dvoch super výkonných jadier Cortex-X1 s taktom 2,8 GHz, dvoch výkonných jadier Cortex-A78 s taktom 2,25 GHz a štyroch úsporných jadier Cortex-A55. Zaostávať rozhodne nebude ani v rámci výkonu.

Samozrejme, značnú pozornosť upútal aj pomerne nekonvenčný dizajn, ktorý nám Google naplno odhalil vo svojom nedávnom videu zverejnom na YouTube.

Dátum predstavenia potvrdzujú ďalšie zdroje

Najväčším otáznikom spájajúcim sa s chystanou dvojicou je dátum predstavenia a dátum vstupu do predaja. Ani jeden totiž zatiaľ nebol oficiálne potvrdený.

No nakoľko je reč o smartfónoch Pixel, je viac než isté, že debutujú s novou generáciou systému Android, presnejšie Android 12, na palube. Tá má byť podľa dokumentu, o ktorý sa s verejnosťou podelil Mishaal Rahman z XDA-Developers, vydaná 4. októbra 2021, čiže už o necelé dva týždne. Dátum predstavenia Pixel 6 a Pixel 6 Pro sa predpokladá na časové obdobie počínajúc týmto dátumom a neskôr.

Je tu však ešte ďalšia nápoveda, ktorú nám poskytol samotný Google. V ten istý deň, kedy bolo zverejnené spomenuté video, spoločnosť na svoj Instagram zavesila príspevok v ktorom možno vidieť niekoľko zoradených smartfónov Pixel 6. Dôležitým faktom je však to, že na niektorých modeloch si môžeme všimnúť dátum utorok 19., čo na tento dátum pripadá v októbri.

V ten istý deň môže byť dokonca sprístupnená aj možnosť predobjednávky, pričom na pulty obchodov by sa zariadenia mohli dopracovať 28. októbra, informuje BGR. Predstavenie pripadajúce na uvedený dátum dokonca nepriamo potvrdil aj australský operátor Telstra. Pre svojich zákazníkov totiž sprístupnil ponuku, v ktorej vyzýva na vyjadrenie záujmu o nový Pixel 6. Táto ponuka končí presne 19. októbra.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 4a

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať