pan prstenov

Seriál Pán prsteňov môže byť najdrahším v histórii, 1. séria má stáť skoro pol miliardy dolárov

Amazon sa buchne po vrecku.

Spoločnosť Amazon pripravuje nový seriál na motívy nesmierne populárnej trilógie Pán prsteňov, ktorý má byť, podobne ako filmy a knižná predloha, veľkolepým dielom. Aspoň to môžeme odhadovať podľa nákladov, ktoré si prvá séria vyžiada.

Podľa magazínu Hollywood Reporter bude prvá séria seriálu stáť až 465 miliónov amerických dolárov, vďaka čomu sa môže stať, a zrejme aj stane najdrahším seriálom v histórii.

Pre porovnanie, posledný rad epizód vele úspešného seriálu Hra o tróny stál 90 miliónov dolárov. Prvá séria seriálu The Mandalorian od Disney stála približne 100 miliónov amerických dolárov.

„Bude to najväčší televízny seriál, aký bol kedy vyrobený,” vyhlásil Stuart Nash, novozélandský minister pre ekonomický rozvoj a cestovný ruch.

Rovnako ako filmová trilógia, aj seriál Pán prsteňov sa nakrúca na Novom Zélande. Celkovo by malo vzniknúť 5 sérií. Práva na seriál si Amazon zadovážil ešte v roku 2017, zaplatil za ne 250 miliónov dolárov.

TIP REDAKCIE
InoBat získa výrobnú linku od Wuxi Lead, dodával aj pre Teslu či Nissan

Náklady na výrobu pomôžu kompenzovať daňové úľavy novozélandskej vlády vo výške približne 114 miliónov dolárov.

pan prstenov
Ilustr. foto: newzealand.com

Hoci sa takáto štedrá podpora javí ako kontroverzná, produkcia seriálu sa môže postarať o značný nárast cestovného ruchu a zvýšenie spotrebiteľských výdavkov v krajine. Prínos by tak mohol prevýšiť podporu financovanú z vreciek daňových poplatníkov.

Dej seriálu sa bude odohrávať tisíce rokov pred udalosťami z trilógie Pán prsteňov, ktorú natočil režisér Peter Jackson podľa knižnej predlohy spisovateľa J. R. R. Tolkiena. Na režisérske kreslo sa v prípade seriálu posadí J. A. Bayona.

Amazon si detaily o avizovanom diele zatiaľ necháva pre seba, aj keď čo-to už na verejnosť presiaklo. Prvé epizódy seriálu by si mohli diváci pozrieť ešte v tomto roku. Na oficiálny dátum premiéry si ale musíme počkať.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať