xiaomi

Xiaomi odmení zákazníkov, ktorí si pred 10 rokmi kúpili smartfón Mi 1

Spoločnosť chce takýmto spôsobom poďakovať prvým zákazníkom za prejavenú dôveru.

Spoločnosť Xiaomi pôsobí na trhu so spotrebnou elektronikou viac ako 10 rokov. Svoj prvý smartfón, model Mi 1, začala predávať na domácom trhu v Číne v roku 2011.

Xiaomi Mi 1 bol, v tej dobe, cenovo dostupnou vlajkovou loďou. Výrobca ju predstavil o tri roky skôr, než s obdobným konceptom vyrukovala značka OnePlus. Xiaomi teraz na čínskej sociálnej sieti Weibo uvádza, že odmení každého, kto si jeho prvý smartfón predobjednal. Informuje o tom server AndroidAuthority.

Inými slovami, Xiaomi vráti týmto zákazníkom peniaze. Smartfón Mi 1 bol v roku 2011 v Číne dostupný za 1999 CNY. Ak sumu prepočítame podľa súčasného kurzu, dostaneme 263 eur. Výrobca predal dovedna 184 600 kusov smartfónov Mi 1, čo mu prinieslo tržby na úrovni 48,7 milióna eur (po prepočte aktuálnym kurzom).

V podstate išlo o prvý príjem firmy z predaja smartfónov, vďaka ktorému sa mohla ďalej rozvíjať. V súčasnosti je Xiaomi dvojkou na celosvetovom trhu so smartfónmi (Canalys, Q2 2021). Prebehla Apple a dýcha na krk Samsungu.

Xiaomi
Xiaomi Mi 1

Výrobca prvým zákazníkom vráti celú sumu, ktorú vynaložili na smartfón Mi 11. Hoci detaily nie sú známe, zdá sa, že peniaze poskytne formou kreditu v internetovom obchode. Dnes si za 260 eur už zákazníci vlajkovú loď nekúpia.

Stále si ale môžu vybrať cenovo dostupný smartfón alebo akúkoľvek inú elektroniku, ktorú nájdu v e-shope Xiaomi.

Bolo by neskôr zaujímavé vedieť, koľko zákazníkov tento bonus aj v skutočnosti využilo. Asi sa nepodarí osloviť všetkých, ktorí si smartfón Mi 1 zakúpili. V každom prípade ide o originálny prístup, aký sme doposiaľ nevideli.

Aktuálna cena Xiaomi Mi 11 Ultra