WhatsApp čaká fantastické vylepšenie: Zmení spôsob, akým ho používame!

Hlavnou myšlienkou je umožniť užívanie služby WhatsApp aj na iných zariadeniach, než je smartfón s registrovaným telefónnym číslom. Stačí pritom jednoduché prepojenie vybraného zariadenia so svojím kontom.

Obľúbená komunikačná služba WhatsApp chystá ďalšiu skvelú novinku. Reč je o multi-platformovej podpore pre tablety, ktorej sa síce spočiatku dočkajú len iPady od spoločnosti Apple, no časom by si jej výhod mali mať možnosť vychutnať aj užívatelia Androidu, informuje server livemint.com.

Prebiehajúce práce na multi-platformovej podpore v júni potvrdil šéf WhatsAppu, Will Cathcart, aj riaditeľ Facebooku, Mark Zuckerberg. Hlavnou myšlienkou je umožniť užívanie služby WhatsApp aj na iných zariadeniach, než je smartfón s registrovaným telefónnym číslom. Stačí pritom jednoduché prepojenie vybraného zariadenia so svojím kontom.

whatsapp

V určitej forme máme multi-platformovú podporu dostupnú už teraz. Užívatelia majú možnosť prihlásiť sa na WhatsApp napríklad z webu alebo z aplikácie pre desktopy. Služba má však čoskoro do zoznamu kompatibilných zariadení zaradiť aj tablety, konkrétne iPady od spoločnosti Apple. Stať by sa tak malo spolu s príchodom jednej z nadchádzajúcich aktualizácií, pričom časom by sa novinky mali dočkať aj tablety s OS Android.

WABetaInfo informuje, že platforma bude v prostredí iPadov dostupná ako natívna aplikácia. Zatiaľ je však dostupná len jej beta verzia, pričom tí, ktorí sú zapojení do testovacieho programu, by mali automaticky získať jej plnú verziu. Ostatní si ju budú musieť zaobstarať manuálne.

WhatsApp umožní prepojenie až štyroch zariadení

Beta verzia multi-platformovej podpory bola pre prvých beta testerov sprístupnená počas júla. Hlavnú úlohu stále zohráva smartfón, ku ktorému je možné pripojiť až štyri ďalšie zariadenia. Proces pripojenia má prebiehať prostredníctvom QR kódu. Akonáhle tak užívateľ učiní, bude môcť odosielať a príjmať textové správy, hlasové správy aj videohovory. Podmienkou však bude, aby obaja (alebo všetci) účastníci konverzácie mali nainštalovanú najaktuálnejšiu verziu aplikácie.