TANAP-e

V TANAP-e nájdete aj nabíjačku pre mobily, osadil ju tam Telekom

Solárna nabíjacia stanica sa nachádza pri Rainerovej chate.

Telekom pokračuje v letnej kampani, v rámci ktorej vyzýva zákazníkov, aby objavovali krásy Slovenska. Operátor im poskytol Nekonečné dáta zadarmo, pripravil podcast, ktorý odpudzuje medveďov, a najnovšie vyrukoval s Lesnou nabíjačkou.

Telekom v spolupráci s Horskou záchrannou službou a Tatranským národným parkom pretvoril jeden zo smerovníkov na solárnu nabíjačku, ktorá dokáže bezdrôtovo nabiť až štyri mobily súčasne. Turisti si tak len položia telefón na určené miesto, chvíľu si odpočinú a s nabitým mobilom môžu bezpečne pokračovať v túre. 

Smerovník s integrovanou solárnou nabíjacou stanicou sa nachádza v blízkosti tatranskej Rainerovej chaty. Dva solárne panely nainštalované na strieške smerovníka dopĺňa batéria umiestnená vo vnútri striešky. Vďaka nej solárna nabíjačka dokáže nabíjať mobily aj v nepriaznivom počasí, vysvetlil Telekom.

telekom
Foto: Telekom/YouTube

Niektorí môžu namietať, že technológie do panenskej prírody Tatranského národného parku nepatria. Pravdou však je, že sa smartfón stal akousi povinnou výbavou turistov pohybujúcich sa v prírode. Popri fotografovaní prírodných scenérií pomáha s navigáciou a v neposlednom rade s privolaním pomoci v prípade úrazu.

Ostrieľaný turista vie, ako sa má v teréne správať a orientovať aj bez používania mobilného telefónu. Napriek tomu predstavuje nenahraditeľnú poistku, ktorá je však nanič, pokiaľ sa vybije.

„Mobil je jeden z najužitočnejších nástrojov pre turistov v prírode. Pomáha im nájsť správnu cestu a umožňuje im privolať si pomoc, keď to najviac potrebujú. Práve preto je veľmi dôležité, aby bol dostatočne nabitý,“ ozrejmila Petra Novotná, manažérka marketingovej komunikácie zo Slovak Telekomu.

„Tešíme sa, že Horská záchranná služba aj TANAP náš nápad prijali s otvorenou náručou a že Lesná nabíjačka aj vďaka ich spolupráci teraz môže reálne pomôcť stovkám turistov,“ dodala.

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť, ako taká Lesná nabíjačka vyzerá.