fitbit charge 5

Fitbit Charge 5 dostane farebný displej a oblejšie tvary

Prémiový fitness náramok by mohol byť predstavený na jeseň.

Spoločnosť Fitbit, ktorá patrí do portfólia Google, pripravuje predstavenie novej generácie známeho športového náramku Charge. Špecifikáciu príslušenstva Fitbit Charge 5 nepoznáme, pokochať sa ale môžeme jeho vzhľadom.

Fitbit Charge 5 predhodil verejnosti známy informátor Evan Blass. Okrem vizualizácií však žiadne ďalšie informácie nezdieľal. Už na prvý pohľad je jasné, že prémiový športový náramok príde o svoj typický hranatý tvar, ale aj o monochromatický displej.

fitbit charge 5
Foto: Evan Blass

Charge 5 sa viac zaoblí a informácie bude zobrazovať na farebnej obrazovke. Môžeme predpokladať, že pôjde o OLED panel. Na bočnej strane náramku si všímame podlhovasté segmenty, ktoré môžu slúžiť ako kapacitné plochy pre dotykové ovládanie.

Teoreticky by mohlo ísť o prostriedok na monitorovanie EKG. Používateľ by na tieto plochy položil prsty druhej ruky, čím by mu náramok do niekoľkých sekúnd „natočil“ EKG.

fitbit charge 5
Foto: Evan Blass

Ako sme ale uviedli, vlastnosti a špecifikáciu náramku Fitbit Charge 5 zatiaľ nepoznáme. Môžeme ale odhadovať, aj na základe aktuálnej generácie Charge 4, že v náramku nájdeme GPS, snímanie srdcového tepu, meranie nasýtenia krvi kyslíkom, analýzu spánku, platobnú službu Fitbit Pay, vylepšený režim Active Zone Minutes (komplexný obraz o zdraví a fyzickej aktivite) alebo odolnosť voči vode (5 ATM).

fitbit charge 5
Foto: Evan Blass

V rámci inovácie by mohol náramok ponúknuť napríklad väčší počet cvičebných režimov alebo meranie teploty pokožky. Zvedaví sme na výdrž batérie. Súčasný Charge 4 dokáže, pri bežnom nosení, fungovať na jedno nabitie až 7 dní.

Pri intenzívnom využívaní s nepretržitým sledovaním polohy cez GPS však náramok znesie len 5 hodín prevádzky. Rovnako sme zvedaví na cenu. Fitbit Charge 4 sa predáva za 130, resp. 150 eur v špeciálnej edícii.

Nižšia cena by novému náramku na trhu s nositeľnými technológiami istotne pomohla lepšie sa presadiť. Konkurencia silnie a v segmente športových náramkov sa darí najmä cenovo dostupným riešeniam z produkcie čínskych výrobcov (Xiaomi Mi Band, Huawei, Honor Band a pod.).

Kedy by sme mohli Fitbit Charge 5 spoznať v oficiálnej rovine? Klebety hovoria o 23. októbri. Tento dátum svieti na displeji náramku na zverejnených vizualizáciách.

Aktuálna cena Fitbit Charge 4