samsung

Žraloky, korytnačky aj koraly. Cestovateľka natočila podmorský život pomocou 8K smartfónu Samsung

Ostrov Fuvammulah je raj pre potápačov.

Indické zastúpenie spoločnosti Samsung sa v najnovšej kampani spojilo s magazínom National Geographic Traveler India, výsledkom čoho je pôsobivé video z podmorskej expedície.

Samozrejme, tvorcovia pri natáčaní záberov pod hladinou mora využili smartfón značky Samsung, konkrétne vlajkový model Galaxy S21 Ultra s 8K videom. Úlohy sa zmocnila cestovateľka Malaika Vaz, vyrazila na ostrov Fuvammulah, ktorý sa nachádza na Maldivách.

Ostrov Fuvahmulah patrí medzi najlepšie potápačské oblasti sveta, vody ostrova obýva hneď niekoľko vzácnych druhov žralokov.

“Pri natáčaní pod vodou na Maldivách ma obklopili žraloky tigrie, korytnačky jastrabie, kŕdle rýb a koraly a takmer bez námahy som dokázala zachytiť videozáznamy týchto druhov vo vysokom rozlíšení,” uviedla cestovateľka Malaika Vaz.

Počas podmorskej expedície nevzniklo len video, ale tiež niekoľko fotografií. Galaxy S21 Ultra umožňuje počas natáčania 8K videa zároveň zhotovovať aj statické zábery. Jedna takáto snímka má rozlíšenie 32 Mpx, čiže poskytuje dostatočne detailný pohľad na predmet záujmu. Tvorcovia však zverejnili zábery v nižšej, optimalizovanej kvalite, čo je trochu škoda.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu
zraloky
Foto: Samsung

Pokiaľ toto leto vyrážate na dovolenku niekde do exotiky a chceli by ste si podobné video natočiť aj vy, mali by ste vedieť pár vecí. V prvom rade, Malaika Vaz je profesionálkou s bohatými skúsenosťami s natáčaním divočiny.

samsung
Foto: Samsung

V rade druhom, váš smartfón môže byť odolný voči vode a prachu podľa normy IP68, tá sa však týka len sladkej vody. Okrem toho je odolnosť ohraničená ponorom do maximálnej hĺbky 1,5 metra. Pokiaľ sa chcete ponárať v slanej vode do väčšej hĺbky, potrebovať budete špeciálne puzdro (vo videu ho uvidíte).

samsung
Foto: Samsung

Uvedené video si môžete pozrieť nižšie. Do pozornosti tiež dávame vlaňajšiu spoluprácu Samsungu s tvorcom Christou Visuals, v rámci ktorej vzniklo video zo súostrovia Lofoty, ktoré sa nachádza asi 170 kilometrov za polárnym kruhom. Natočené bolo na smartfón Galaxy S20+.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21 Ultra